YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halkımızın sağduyusuna güvendik
Halkımızın sağduyusuna güvendik
12 Mayıs 2012 17:43
Yıldız, başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin olarak, ''Gerek başkanlık sistemiyle alakalı konularda gerekse ülkenin yönetilmesine irade koyan her konuda halkımızın sağduyusuna, sezgilerine, basiretine, ferasetine güvendik" dedi...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin olarak, ''Gerek başkanlık sistemiyle alakalı konularda gerekse ülkenin yönetilmesine irade koyan her konuda halkımızın sağduyusuna, sezgilerine, basiretine, ferasetine güvendik. Bundan da hiçbir zaman zararlı çıkmadık, karlı çıktık'' dedi.

 AK Parti Aydın 4. Olağan İl Kongresi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in de katılımıyla Aydın Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı.

Bakan Yıldız, kongrede, Aydın'ın zengin yeraltı ve yerüstü kaynaklarının yanı sıra bundan çok daha değerli insan kaynaklarına sahip bir yer olduğunu belirterek, tarih boyunca çeşitli uygarlıkların merkezi Aydın'ın, sayısız bilgin ve devlet adamı yetiştirdiğini ve yetiştirmeye devam ettiğini dile getirdi.

Bu isimler arasında Türkiye'yi tek parti yönetiminden kurtaran Adnan Menderes'in de yer aldığını ifade eden Yıldız, ''Ülkenin bütün insan haklarıyla özgürleşmesi ve daha müreffeh hayata atılması için bu konu önemli. Bu verimli topraklar sadece incir, kestane yetiştirmiyor, güzel insan da yetiştiriyor'' diye konuştu.


-''Her konuda halkımızın sağduyusuna güvendik''-


Yıldız, AK Parti olarak her zaman ayrıştırıcı değil bütünleştirici olduklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

''Böyle olduğu için her üç seçmenden biri ile başladığımız seçim yolculuğunda her iki seçmenden birinin 'AK Parti' dediği döneme geldik. İnşallah 3'te 2'sinin 'AK Parti' diyeceği döneme gideceğiz. Çünkü, Türkiye yalnızca ekonomisiyle sanayisiyle değil, beyniyle vicdanıyla kalbiyle  büyüyor. Türkiye obez bir büyümenin içinde değil. Doğru yaptıkça güçlendiğiniz, güçlendikçe daha çok doğru yaptığınız bir ortamdasınız. Bölgesinde komşu ülkelerle yürüttüğü politikanın sonuç vereceği bir politikayla ilerliyoruz. Gerek başkanlık sistemiyle alakalı konularda gerekse ülkenin yönetilmesine irade koyan her konuda halkımızın sağduyusuna, sezgilerine, basiretine, ferasetine güvendik. Bundan hiçbir zaman zararlı çıkmadık, karlı çıktık.''

Ülkenin elde ettiği başarının sırrının iyi niyet ve gayret olduğunu, bu noktada siyasi istikrarın da büyük önem taşıdığını belirten Yıldız, ''İstikrar cam vazo gibi itina ister. Onun nasıl muhafaza edileceğini, yine bu istikrarı oluşturanlar bilir. Biz bir işin nasıl yapılacağını değil, nasıl yapılmayacağını tarif eden anlayışa pabuç bırakmayacağız. Kendi iç hesaplaşmalarını nasıl bitireceğini düşünen partilerden değiliz'' diye konuştu.


-''Türk siyasi tarihinde örneği yok''-


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de parti olarak ''önce insan'' anlayışı ile yola çıktıklarını söyledi.

Bunun sonucunda milletin kararını verdiğini ve ''AK Parti ile yola devam'' dediğini aktaran Şahin, şöyle konuştu: 

''AK Parti, umut, değişim demek. Milletin hizmetkarı olmak için yola çıktık. Bu onurlu hareketin bir parçası olmak çok önemli. Genel başkanı olmak da çaycısı olmak da önemli. En büyük gücümüz teşkilatlarımız. Tarih yazıyoruz, 10 yıldır iktidardayız. Türk siyasi tarihinde böyle bir örnek yok. Ne aldanan ne aldatan olduk, dürüst olduk. Birbirimizi Allah için sevdik. Bu hareketten başka bir hareket yok, çünkü Recep Tayyip Erdoğan'dan daha büyük bir lider yok. Bir gün bu makamlar bitecek. İki şey önemli, halkın huzuru, hakkın huzuru.''

Bakan Şahin, konuşmasında Anneler Günü'nü de kutladı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler