YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halkbank komplosunun şoke eden belgeleri!
İran'la yapılan ticaretten dolayı, ABD Kongresinin Temsilciler Meclisi tarafından Halkbank için istenen yaptırım kararının belgesine ulaşıldı.
Halkbank komplosunun şoke eden belgeleri!
23 Ocak 2014 / 20:18 Güncelleme: 23 Ocak 2014 / 20:20

İsrail yanlısı AIPAC örgütünün başlattığı girişimler sonucu 47 milletvekilinin imza attığı belgede İran'la ticaret yaptığı için Halkbank'a yaptırım istendi. 2013 yılının Nisan ayında imzalanan belge, Halkbank'a yönelik komplonun aylar öncesinden planlı bir şekilde başlatıldığını da gözler önüne seriyor.

Mektupta, Türkiye'nin İran'dan petrol ve doğalgaz alımını azalttığı, ancak Halkbank'ı yaptırımların aşılması için kullandığı iddia edildi. Halkbank'ın uluslararası yaptırım altındaki rejimlere yardım etmesinden rahatsızlık duyulduğu vurgulandı. Halkbank'ın İran'la olan ticari faaliyetlerini yaptırım kapsamına alınması talep edildi.

b1.jpg

b2.jpg

b3.jpg

Translate it into Turkish then publish it,please
 // sevgi pınar
Bu şekliyle çoğu halkımız bu değerli belgeyi yeterince iyi anlayamayacaktır .gerekli yerlere gerekli mesajlar ulaşamayacaktır. bu yüzden ivedilikle çevirisinin yapılıp yayınlanması gerekir .Tşk ler gazetecilik başarınızdan dolayı...saygılarımla......
23 Ocak 2014 Perşembe 20:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler