YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halk telefona sarıldı, PKK büyük zayiat verdi
Doğu ve Güneydoğu’da terörden bıkan halk telefona sarıldı. Sadece Şırnak’ta 25 bin, Hakkari’de 30 bin ihbar yapıldı. Terör örgütü PKK’'ya büyük zayiat verildi.
Halk telefona sarıldı, PKK büyük zayiat verdi
31 Ekim 2015 / 10:00 Güncelleme: 31 Ekim 2015 / 10:13

Terör örgütü PKK 7 Haziran seçimlerinin ardından bir çok ilde hain saldırılar düzenlerken halktan destek göremedi. Terörden bıkan halk telefonlara sarıldı.

Hakkari, Şırnak, Diyarbakır, Tunceli, Bingöl, Mardin’'de binlerce ihbar telefonu yağdı. Şırnak’'ta Eylül ayında 25 bin, Hakkari'’de 30 bin ihbar yapıldı. İhbarlar sonucu örgüte büyük zayiat verildi. Yüzlerce Kalaşnikof, el yapımı patlayıcı ele geçirilirken 200'den fazla  kişi de gözaltına alındı. 

PKK destek bulamadı

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde eylemler sürerken halkın ayaklanmasını bekleyen PKK, bölge halkından destek göremedi. Hain saldırıların ardı arkası kesilmezken PKK'’ya asıl darbenin halk tarafından verildiği ortaya çıktı. 

İhbarla yapılan bazı operasyonlar

27 Temmuz 2015  Diyarbakır'da olay yerinde E.G isimli bir kişiden 1 piyade tüfeği ele geçirdi.  20 Ağustos 2015 Hakkari İl Jandarma ekipleri operasyonda 5 PKK’lıyı etkisiz hale getirdi. 26 Ağustos 2015 Mardin'de M16 uzun namlulu tüfek, mühimmat ele geçirildi.  29 Ağustos 2015  Şırnak polisi yol kontrolü ve arama esnasında durdurulan araçta yapılan aramada, 18 adet Kalaşnikof silah ele geçirdi. 

İhbar yağdı

Şırnak’'ta Haziran ayında 250, Temmuz ayında 3 bin 500, Ağustos ayında 5 bin 500, Eylül ayında ise bu rakam 5 bin 600’ çıktı. Hakkari'de eylül ayı içerisinde güvenlik güçlerine 30 bin ihbar telefonu geldi. Bu telefonların büyük bir bölümü de dolu çıktı. 

200 kişi gözaltına alındı

Yapılan ihbarlarının çoğunun terör olayları ile ilgili olduğu kaydedilirken her ihbara güvenlik güçleri tarafından titizlikle bakılmış. Güvenlik güçleri bölge halkından gelen ihbarlar ile tonlarca patlayıcı, Kalaşnikof, el bombası, el yapımı patlayıcı, mayın, bomba düzenekleri, PKK dağ kadrosu için hazırlanan lojistik destekleri ele geçirildi. 200’den fazla kişi de gözaltına alındı.

 

AKŞAM

para para
 // İsa
Ee o kadar para verirsen Tabiki ihbar ederler......
31 Ekim 2015 19:43
 // Kaan
Eğer terör bitmez ise way o bölgelerin haline...
31 Ekim 2015 14:22
kırımı gitmiş ukrayna ya da ırak suriye olmamak,mısırın sisilerine kalma
 // hursit dilaver
daha da yazmayacağım.artık sure de kalmadı.talat paşanın salya sumuk ağladığı olayı bilirmisiniz..devirdiği sultan hamidin cenaze töreni..hainliklerin zirve olduğu o yıllardan 100 yıl sonra yeni hainlikler neşvunema yaptı.ulkenin KIRIMI GİTMİŞ UKRAYNA olmaması için dogru oy verin.tayyip beyin istiklal ve istikbal mucadelesi sözunu unutmayın.onu koruyamazsanız, ulke aynen kırım gibi,sonra da ırak ve suriye gibi olacaktır.sonra da talat,enver.cemal gibi musalla başında ağlamıyalım. işte bu kadar...
31 Ekim 2015 Cumartesi 12:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler