YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Halk barış istiyor, tabutların gelmesini değil"
Tarihçi yazar Mustafa Armağan çözüm süreciyle ilgili ''Halk hakikaten barış istiyor, tabutların gelmesini istemiyor. Evlatlarının cenazesinin haberini duymak istemiyor'' dedi.
"Halk barış istiyor, tabutların gelmesini değil"
15 Temmuz 2013 / 09:08 Güncelleme: 15 Temmuz 2013 / 09:10

Armağan, Emirsultan Kitap ve Kültür Günleri kapsamında Emirsultan Meydanı'nda gerçekleştirilen imza gününde çözüm süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Akil İnsanlar Heyeti Marmara Bölgesi Grubu'nda 2,5 ay görev yaptığını belirten Armağan, "Herkes aşını, ekmeğini, huzur içinde yiyebileceği, akşam yastığa başını huzur içinde koyabileceği bir Türkiye istiyor. Biz de bunun için bu yollara düştük. Çoğul düşünme ortamı oluşturmaya çalıştık'' diye konuştu.

Armağan, ziyaret ettiği 10 şehirde yaklaşık 50 toplantıya katıldığını ifade ederek "Burada şunu gördüm, halk hakikaten barış istiyor, tabutların gelmesini istemiyor. Evlatlarının cenazesinin haberini duymak istemiyor'' değerlendirmesinde bulundu.

Süreci engellemek isteyenlerin olacağını belirten Armağan şunları kaydetti:

''Elbetteki sürece taş koymak, tuzak kurmak isteyenler olacak. Devletin ve terör örgütünün derin katmanları bunu istemeyebilir. Böyle kolay çözümü olmayan bir sürecin içindeyiz. Süreç yolunda devam ediyor, fakat bu sürecin beklediğimiz bir takım travmaları oluştu. Kolay değil. Sürecin topluma, belli mercilere kabul ettirilmesi, tam anlamıyla benimsenmesi biraz zaman alacak. Bundan başka bir çözüm yolu yok. Silahlar bırakılacak, silahlı mücadele siyasi mücadeleye çekilecek ve demokratik yollarla herkes kozunu paylaşacak. Böyle bir Türkiye'yi hayal ediyoruz.''

23:17
 // evet
Evet halk bariş istiyor diye pkk nin kolluk kuvveti oluşturmasina ses çikarmiyalim, pkk nin güneydoğuda festivallere katilmasini kabullenelim, pkk nin yol kesip kontrol yapmasina sesimizi çikarmayalim, pkk nin şantiye basmasina seyirci kalalim, pkk nin adam kaçirmasina göz yumalim, pkk nin bölünme toplantilarina alkiş tutalim, pkk nin sşehitlik açmasina bakakalalim oh be ne güzel biz o zaman neden millet olduk neden devlet kurduk....
15 Temmuz 2013 23:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler