YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halk Bankası operasyonunun perde arkası!
A Haber’de yayınlanan ‘Aklın Yolu’nda Banu El’in dün akşamki konukları gazeteciler Şeref Oğuz, Hikmet Genç ve Rasim Ozan Kütahyalı’ydı.
Halk Bankası operasyonunun perde arkası!
06 Haziran 2014 / 18:16 Güncelleme: 06 Haziran 2014 / 18:23

Halk Bankası’nın 2018’de küresel aktör konumuna yükseleceğine dikkat çeken Oğuz, programda önemli açıklamalar yaptı.

"2018'in çözüm süreci fiilen başladı"

A Haber'de yayınlanan 'Aklın Yolu'nda Banu El'in dün akşamki konukları gazeteciler Şeref Oğuz, Hikmet Genç ve Rasim Ozan Kütahyalı'ydı. Halk Bankası'nın 2018'de küresel aktör konumuna yükseleceğine dikkat çeken Oğuz, programda önemli açıklamalar yaptı.

"Kasaya her hafta 100 milyon dolar"

Birinci gemideki ilk petrol sevkiyatından Halk Bankası'nın kasasına 108 milyon dolar yattı. İkinci gemi yola çıktı. Yine 100 milyon ila 110 milyon dolar arasında bir para Halk Bankası'nın kasasına yatacak. Bu durumun sürmesi halinde her hafta bu miktarda para bankanın kasasına girecek. Transferler sonucunda Halk Bankası kazanıyor. Antlaşma gereği yüzde 17'si Kuzey Irak'a bırakılıyor. Gerisi Bağdat hükümetine veriliyor. Ceyhan'da depolardan taşan petrolün bir rotası var. "Benim bir şilep petrolüm var kim alır?" diye seyyar satıcı gibi dağıtıldığını söylüyordu Türkiye'deki bazı medya. Öyle bir şey yok.

"Dağdakiler çıkaranlardan hesap soracak"

Doğrudan Fas'taki Samir rafinerisinde boşaltıldı, ikincisi de Ceyhan'dan yola çıktı, İtalya'ya gidiyor. Rotası belli. 2018'in çözüm süreci fiili olarak başladı. Türkiye'nin en önemli bankası 2018'de Halk Bankası olacak. Yeni Türkiye'de Halk Bankası küresel aktör haline getiriliyor. Çocukların kaçırılmasından, anneler para karşılığında eylem yaptırılıyor diyen siyasilere kadar bölgede siyaset yapma şeklini değiştirecek yeni bir dünya kuruluyor. Bir sene sonra gençler dağdan inip hesap soracaklar.

 

 

A HABER

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler