YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halis Toprak dava açtı
İşadamı Halis Toprak, 18 yaşındaki eşi Nazlıcan Tagizade Toprak'a boşanma davası açtı.
Halis Toprak dava açtı
04 Mayıs 2010 / 16:54 Güncelleme: 04 Mayıs 2010 / 16:55

Boşanma dilekçesini avukatı aracılığıyla adliyeye sunan Toprak, servet avcılığı ile suçladığı eşinden, 100 bin lira manevi tazminat istiyor. Toprak ayrıca, genç eşi hakkında kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda da bulundu.
 

Halis Toprak'ın avukatı Turgut Tavşanoğlu, öğlen saatlerinde Sarıyer Adliyesi'ne geldi. Boşanma dilekçesini Sarıyer Aile Mahkemesi'ne veren Tavşanoğlu, Halis Toprak'a hakaret ettiği gerekçesiyle Nazlıcan Tagizade Toprak hakkında suç duyurusunda da bulundu. 
  
Avukat Turgut Tavşanoğlu, Nazlıcan Tagizade Toprak'ın bir süre önce intihar girişiminde bulunduğunu, bu olayın da planın parçası olduğunu savundu. Nazlıcan Tagizade Toprak'ın Antalya'da 2 milyon dolar değerinde bir ev beğendiğini belirten Tavşanoğlu, "Bunu alması için müvekkilime diretti. Halis Toprak da 'benim param yok, akrabalarımdan, dostlarımdan aldığım paralarla geçiniyorum' dedi. Bundan sonra ipler koptu. Hiç bilmediğimiz bir İngilizce öğretmeni getiriyor. Kıskançlık gibi bir şey ortaya çıkartıyor. İntihar girişimi söz konusu oluyor. Eve 100 metre ilerideki hastaneye gidiyor ve geliyor. Ortada, çok planlı şekilde bir kurgu var" ifadelerini kullandı.
 

Bazı basın yayın organlarında, Halis Toprak'ın utanılacak taleplerde bulunduğu yönünde yer alan iddiaların asılsız olduğunu belirten Tavşanoğlu, "Olur mu öyle şey. Dava dilekçesinde de bunu açıkladık. Ayda 5 bin liralık kredi kartı harcaması var. Araba istedi. Bu hanım nasıl aç kalır. Bu iddialar söz konusu değil. Çok planlı bir hareket var. Bunun içerisinde de dava dilekçesine yazmaya utandığımız gerdek gecesi ve sonrasında olanlar var. Eğer o utanılacak talepleri söylerse, ben de bunları açıklayacağım. Boşanma dilekçesinde gerekçemiz ağır hakaretler ve servet avcılığı. Ayrıca bunların getirdiği birlikte olmama gerekçesi. Hanım efendi para için evlenmiş. Halis Toprak da o günkü şartlar içerisinde hanımefendinin bu laflarına aldanmış ve evlenmiştir. İşadamlığı ile gönül ilişkisi maalesef aynı olmuyor. Bu akıllıca bir evlilik değildi" açıklamasında bulundu.
 

Tavşanoğlu, Halis Toprak'ın film festivaline gittiği iddialarının da doğru olmadığının altını çizerken, "Kendisi film festivali olduğunu bilecek durumda değil.
 

Ayrıca Halis Toprak, eşinden 100 bin lira manevi tazminat talep etmektedir" dedi. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler