YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halis Ağa'nın kalbi yoruldu
İşadamı Halis Toprak'a stent takıldı...
Halis Ağa'nın kalbi yoruldu
05 Kasım 2009 / 08:48 Güncelleme: 05 Kasım 2009 / 08:50

TMSF’nin mal varlığına el koymasıyla sıkıntılı günler geçiren, yaptığı yeni evlilikl eleştirilen Halis Toprak’ın kalp damarına stent takıldı. Dün sabah yapılan müdahaleyle Toprak’ın tıkalı damarı açılırken, operasyonun bitmesini eşi Nazlıcan endişeyle bekledi.

Gazete Habertürk'ün haberine göre, 17 yaşındaki Nazlıcan Tagizade ile yaptığı evlilikle kamuoyunda uzun süre tartışılan işadamı Halis Toprak, Amerikan Hastanesi'ne getirildi. Rahatsızlığı nedeniyle sık sık kontrol altında tutulan Toprak'ın doktoru son kontrolde damarlarında tınanıklık tespit edince operasyon kararı aldı. Amerikan Hastanesi'ne yatırılan Toprak, sabah saat 10.30'da alındı. Ameliyatta, Toprak'ın tıkalı damarına stend takıldı. Genç eşi Nazlıcan Tagizade ve aile yakınları endişeyle ameliyatın bitmesini bekledi.

Halis Toprak, geçen yıl da rahatsızlanmış ve bir süre hastanede tedavi altında tutulmuştu. TMSF'nin şirketlerine el koymasının ardından sıkıntılı günler yaşayan Toprak, bu yaz kendisinden 54 yaş küçük Nazlıcan Tagizade ile dünyaevine girmişti. Ancak Halis Toprak, bu mutluluğun tadını çıkaramadan kızlarının kendisine karşı açtığı "evliliğin iptali" davasıyla karşı karşıya kalmıştı. Toprak'ın yakın çevresi, gerek kızlarının açtığı dava gerek TMSF ile yaşanan sıkıntılar derken kayınpederi İsmet Tagizade'nin de kendisini suçlayan açıklamalarda bulunmasının da sağlık sorunlarını tetiklediğini belirtiyorlar.

STEND NEDİR?
Stend, balon işlemi ile açılan damarın tekrar daralma ihtimalini azaltsın diye damar duvarına takılan ve çok ince metalik tellerden yapılan silindirik bir kafes olarak tarif edilebilir. Farklı ihtiyaçlara göre çok değişik boyutlarda üretilmiş olmakla beraber, genellikle 2-4 mm çap ve 10-30 mm civarı uzunluklarda olurlar. Stentler, açılıp kullanılmadan önce, 1-2 mm genişlikteki sönük bir balonun üzerine büzülmüş vaziyette yer alırlar. Bu balon da, çok ince ve uzun bir tübe bağlıdır.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler