YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halife köşkünde Siyon oyunu!
Halife köşkünde Siyon oyunu!
07 Aralık 2013 21:57
Faiz lobisinin büyükbaşlarından Yapı Kredi Bankası’nın mülkiyetinde bulunan son Halife ‘Abdülmecid Efendi Köşkü’nde yapılan tamirat ve tadilat çalışmalarında ortaya çıkanlar şok etti.

Şimdilerde faiz lobisinin büyükbaşlarından Siyon sermayeli Yapı Kredi Bankası’nın mülkiyetinde bulunan ‘Abdülmecid Efendi Köşkü’nde yapılan tamirat ve tadilat çalışmalarında büyük tahribat gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

Ayetler silindi siyonik semboller yerleşti

Çalışmalar sırasında uzun süre son Halife Abdülmecid Efendinin ikâmet ettiği tarihi yapının asli özelliklerinin ortadan kaldırıldığı, âyet-i kerimelerin birçoğunun silindiği yerlerine masonik ve Siyonist sembollerin nakşedildiği görülüyor.

Koç grubu köşkü nasıl ele geçirdi?

Tahrifatın seksenli yılların sonlarına doğru gerçekleştirilen çalışmalar ile başladığı, zaman içerisinde sinsice devam ettirildiği belirtiliyor. Bu arada köşkün hangi yolla Siyon sermayeli Yapı Kredi Bankası’nın mülkiyetine geçtiği de merak konusu… Zira Üsküdar-Bağlarbaşı’ndaki söz konusu köşk, tarihi özellikleri bakımından Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün mülkiyetinde bulunması gereken bir yapı…

Mason dayanışması ve taç vakfı

Öte yandan; köşkün tadilatını gerçekleştiren ekibin başında, Sabataistlerin ve üstat Masonların toplandığı bir yer olarak bilinen Türkiye Anıt Çevre Turizm Değerlerini Koruma Vakfı’nın (TAÇ) bir dönem başkanlığını da yürütmüş olan bir mason mimar bulunuyor. Abdülmecid Efendi Köşkü’nün tadilat işini bu mimara ve ekibine veren Yapı Kredi’nin sahibi Koç’lar, TAÇ Vakfı’nın kuruluş ve yönetiminde de etkinlikleriyle biliniyor.

ayet3.jpgayetsiyon2.jpghalife_koskunde_siyon_oyunu_h7904.jpg

 

YENİ AKİT

yazik
 // memişhan şinikli
Gerçekten üzücü bir durum köşkü gören bir evde oturuyorum cocuklugum ayniyerde geçti bu mekanların kesinlikte devletin olması lazım. Koç ailesi sadece bu köşke sahip değil az ilerde bulunan koç holding binasida tarihi bir mekan içerde neler yapıldığını göremedim ama otopark kısmının yanında bulunan kaçak yapılar umarim birilerinin dikkatini çekmiştir 2 gecekondu milyon dolarlık ev olmak üzere .ya bedrettin dalanin azilerde bulunan istek vakfı okulu tarihi ermeni kilisesini yıktı...
08 Aralık 2013 Pazar 22:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler