YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkımızı yedirtmeyiz
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Suriye tarafından düşürülen uçakla ilgili, ''Biz hiçbir zaman için soğuk kanlılığımızı kaybetmeyiz ama milletini, vatanını, ülkesini seven olarak da hiçbir hakkımızı yedirtmeyiz'' dedi.
Hakkımızı yedirtmeyiz
24 Haziran 2012 / 16:59 Güncelleme: 24 Haziran 2012 / 17:03

AK Parti Van Merkez İlçe 4. Olağan Kongresi, Anadolu Öğretmen Lisesi Spor Salonu'nda yapıldı. Kongreye katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Van'da 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde meydana gelen depremleri anımsatarak, deprem döneminde bile ayrılık oluşturmak isteyenlerin, bunun için fırsat kollayanların olduğunu söyledi.

Bu kişilerin, 'Acaba bir ayırım, Türk, Kürt diye ayrı bir nokta oluşturabilir miyiz' diye çok uğraştığını, fakat bunda başarılı olamadığını ve bundan sonra da olamayacağını vurgulayan Yıldız, şöyle konuştu:

''Hepinizin bildiği gibi Suriye'de bir uçağımız vuruldu. Suriye açıklama yaptı 'biz bunu yanlışlıkla vurduk' dedi. Sonrasında bir partinin eşbaşkanı, bir milletvekili 'bu uçak hangi görevle oraya havalandı, nereye gidiyordu, hedefi neydi, Türkiye askeri operasyon heveslisi olamaz mı ' diye açıklama yapıyor. Adama sormazlar mı 'sen hangi ülke adına açıklama yapıyorsun, Suriye, İsrail, yoksa adını bilmediğimiz başka bir ülke adına mı açıklama yapıyorsun ' diye. İnsan biraz mahcubiyet, birazcık utanç duyar. Biz bu sıkıntıya sükunetle ve itidalle ama haklarımızı da son noktasına, son zerresine varıncaya kadar koruyarak yaklaşıyoruz. Biz hiçbir zaman için soğuk kanlılığımızı kaybetmeyiz ama milletini, vatanını, ülkesini seven olarak da hiçbir hakkımızı yedirtmeyiz.

Bu arkadaşlar, Mavi Marmara'da da aynı tabloyu sergilediler. Yeri geldiğinde aleyhimize açıklama yaptılar. Ülkesini seven biri böyle bir açıklama yapabilir mi  Son çatışmada 8 tane kardeşimizi şehit verdik. Bunu kınaması gerekenler, bize başka türlü çağrıda bulundular. Ancak kanla beslenen, meşruiyetini cenazelerden, acılardan, terör örgütünden alan ve bir kısım kesimin kuklası olmuşlara bizim verecek primimiz yok. Biz onlara karşı tavrımızı sürdüreceğiz. Biz özgürleşme, demokratikleşme ile alakalı çabalarımızdan İnşallah Kürt ve Türk kardeşlerimiz olarak sonuç alacağız. Er veya geç bu ülke sükunete, istikrara kavuşacak. Eğer bu ülkenin kalkınmasına karşı olanlar varsa, kusura bakmasınlar karşılarında bizi bulacaklar.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler