YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkari'ye gönüllü gitmiş
Hakkari'ye gönüllü gitmiş
Hakkari'ye gönüllü gitmiş
11 Mayıs 2008 / 13:55 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Terör örgütünün Aktütün Karakolu'na düzenlediği saldırıda şehit düşen 6 askerimiz son yolculuklarına uğurlanıyor.  Jandarma Er Eyyüp Dağtekin için Şanlıurfa'da düzenlenen törende, acılı aile Kürtçe ağıtlar yakarak gözyaşı döktü.


Terör örgütü PKK üyelerinin, Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün köyündeki karakola yaptığı saldırı ve sonrasındaki çatışmada şehit olan 6 askerden biri olan Jandarma Er Eyyüp Dağtekin için Şanlıurfa'da cenaze töreni düzenlendi. Gece Van'dan askeri uçakla getirilen ve Şanlıurfa Devlet Hastanesi morguna alınan şehit için Şanlıurfa Devlet Hastanesi'nde Vali Yusuf Yavaşcan ve 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kemal Emren'in katılımıyla resmi tören yapıldı.


HAKKARİ'YE GÖNÜLLÜ GİTMİŞ
Saygı duruşunda bulunulduktan sonra, şehidin özgeçmişinin okunmasının ardından askerlerin omzuna alınan şehidin cenazesi, bir süre omuzlarda taşındıktan sonra ambulansa konularak toprağa verilmek üzere ailesinin yaşadığı Ceylanpınar ilçesine bağlı Yukarı Doruklu köyüne gönderildi. Törenin yapıldığı alana gelen şehidin babası İbrahim Dağtekin ve bazı yakınları gözyaşı döküp, Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yaktı. Vali Yavaşcan ve Tuğgeneral Emren ile diğer yetkililer şehidin babası ve yakınlarının yanına giderek teselli etmeye çalıştı. 20 Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Emren, törenin ardından şehidin çerçevelendirilmiş fotoğrafını baba İbrahim Dağtekin'e verdi.


Şehidin bir yakını, Ankara'da vatani görevini yapan Dağtekin'in Hakkari'ye gönüllü olarak gittiğini söyledi. Törene, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak, İl Jandarma Komutanı Albay Fahri Cici, Emniyet Müdürü Kutlay Çelik ve öteki yetkililer de katıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler