YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkari'den acı haber: 8 askerimiz şehit oldu
Hakkari'nin Çukurca İlçesinde bölücü terör örgütü PKK'lı teröristlerle asker arasında çıkan çatışmada 8 asker şehit oldu
Hakkari'den acı haber: 8 askerimiz şehit oldu
13 Mayıs 2016 / 08:41 Güncelleme: 13 Mayıs 2016 / 10:37

Genelkurmay Başkanlığından, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle çıkan silahlı çatışmada 6 askerin, müdahale için bölgeye sevk edilen helikopterin düşmesi sonucu da 2 pilotun şehit olduğu açıklandı.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, bugün saat 04.50 civarında Hakkari Çukurca Çığlı Üs Bölgesinde teröristlerle çıkan silahlı çatışmada 6 askerin şehit düştüğü, 8 askerin yaralandığı belirtildi. 

Teröristlere müdahale için bölgeye sevk edilen bir Kobra helikopterin ise Çukurca bölgesinde saat 05.50 sularında kaza kırıma uğradığı ifade edilen açıklamada, teknik bir arızadan kaynaklandığı değerlendirilen kazada helikopter pilotu 2 askerin şehit düştüğü, olayla ilgili inceleme ve araştırmanın devam ettiği ifade edildi.

6 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bölgeye F-16 uçağı, taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birliklerin sevk edildiği belirtilen açıklamada, şu ana kadar 6 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği, operasyonların sürdüğü bildirildi.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

ŞIRNAK'TA DA 15 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak bölgesinde sürdürülen operasyonlarda teröristlerle çıkan çatışmada 15 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

 

 // Rasim DUMAN
Benim bu yazilarimi okuyup ta, bu arzumun gerceklesmesine yetkisi ve etkisi oldugu halde, "bigane" kalanlar olur ise, onlari Ahiret'te Rabbime sikayet edecegim. Diyecegim ki " Ya Rabbbim, cocuklugumdan beri "sehadet taci" giymeyi arzu ettim, ama bu insanlar mani oldular." Binaenaleyh, lutfen, ALLAH (C.C.) rizasi icin, gerekeni yapin....
13 Mayıs 2016 11:55
 // Rasim DUMAN
Bizim gibi "serdengectiler", operasyonlarda Birligin,Timin en basinda vazifeye gitsin, hangi "riskli" binaya, magaraya v.s. ilk basta biz girelim ki, hem biz arzumuza nail olalim, hem taze genc fidanlarimiza bir zarar gelmesin. Hem de, bizi en basta goren vatan evlatlarinin sevk ve gayretleri ziyadelessin....
13 Mayıs 2016 11:48
 // Rasim DUMAN
Uc aydan fazladir ki, TV seyretmiyorum. Taze genc fidanlarimizin sehadet haberlerini seyretmeye tahanmul edemiyorum. Benimle ayni hissiyati ve arzuyu paylasan ve akranim olan cok insan vardir. Biz artik "unumuzu eledik, elegimizi astik". Dunya'dan alacagimizi aldik, verecegimizi verdik.Gozumuz arkada degil....
13 Mayıs 2016 11:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler