YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkari'de kepenkler bugün de açılmadı
Hakkari'de kepenkler bugün de açılmadı
09 Aralık 2013 11:00
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 3 gün önce Mehmet Reşit İşbilir ile Veysel İşbilir'in olaylar sınasında öldürülmesi ile birlikte başlayan gerginlik devam ederken, ilçede bugün de esnaf kepenk açmadı.

Yüksekova'da çıkan olaylarda 3 gün önce amca-yeğen Mehmet Reşit ve Veysel İşbilir'in silahla öldürülmesi, önceki gün ise yine Bemal Tokçu'nun silahla ağır yaralanması ile birlikte tırmanan olaylar dün akşam saatlerine kadar devam etti.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi'nde yoğun bakıma alınan Tokçu'nun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtilirken, Yüksekova'da bugün de esnaf protesto amaçlı kepenk açmadı. İlçede fırın ve nöbetçi eczanelerin dışında hiç bir işyeri açılmazken BDP'nin de öğlen satlerine doğru protesto yürüyüşü yapacağı belirtildi.

Okullara kar tatili

Bu arada ilçe merkezi ve bağlı köylerinde, ilk, orta ve liseler bugün tatil edildi. Kar kalanlığının ilçe merkezinde 5, yüksek kesimlerde ise 15 santimeyereyi bulması ve okuların büyük bölümünün taşımalı eğitim vermesi nedeniyle Kaymakamlık kararıyla okulların tatil edildiği kaydedildi. Yüksekova Kaymakamı Yasin Tiktağ, dün akşam meteoroloji verilerine göre okuları tatil ettiklerini, ancak bugün ilçede havanının açık ve güneşli olduğunu söyledi.

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler