YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkari'de çatışma
Hakkari'de güvenlik güçlerince teröristlere yönelik operasyonda zaman zaman sıcak temasın sağlandığı bildiriliyor.
Hakkari'de çatışma
15 Ekim 2012 / 11:19 Güncelleme: 15 Ekim 2012 / 11:23

Şemdinli ve Çukurca ilçelerinde terör örgütüne yönelik operasyonlar devam ederken, kent merkezinde hava ve ambulans hareketliliği yaşandığı gözlendi.

Elde edinilen bilgiye göre, Şemdinli ilçesine bağlı Bağlar köyü ile Zorgeçit, Tütünlü ve Rüzgarlı köyleri arasındaki bölgede 3 gün önce başlatılan operasyonlar, hava destekli devam ediyor.

Terör örgütü mensupları ile zaman zaman sıcak temasın sağlandığı operasyonda çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilirken, güvenlik güçlerinde can kaybı olup olmadığı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan, Çukurca ilçesine bağlı Işıklı ve Kavuşak köyleri arasındaki bölgede tespit edilen terör örgütü mensuplarına yönelik, bugün sabah erken saatlerde kapsamlı bir operasyon başlatıldı.

Hava destekli süren operasyonlarda yer yer sıcak temasların sağlandığı kaydedilirken, Çukurca ve Hakkari kent merkezinde yoğun bir hava hareketliliği yaşandığı gözlendi.

İlçe merkezindeki askeri birliklerden havalanan helikopterlerin operasyon bölgesine doğru hareket ettiği görüldü. Çukurca yönünden Hakkari'ye gelen helikopterlerin de kent merkezindeki Fatih Kışlası'na iniş yapmasının ardından kışlada hazır bekletilen ambulanslar, Hakkari Asker Hastanesi'ne gitti.

Şemdinli ve Çukurca'da devam eden operasyonlarla ilgili Hakkari Valiliği'nin açıklama yapması bekleniyor. aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler