YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkari'de 1 şehit...
Hakkari'den yine kötü haber... Hakkari'de yürütülen operasyonlarda bugün 1 şehit daha verdik.. Böylece son 1 haftada verdiğimiz şehit sayısı 12'ye yükseldi..
Hakkari'de 1 şehit...
14 Eylül 2009 / 11:04 Güncelleme: 14 Eylül 2009 / 12:05

Alınan bilgiye göre, Kavşak köyü Kazan Vadisi'nde terör örgütü PKK üyelerine karşı sürdürülen operasyonlarda, Ordu nüfusuna kayıtlı Uzman Onbaşı Mustafa Güler (23) şehit oldu.

Şehit askerin cenazesi, helikopterle Fatih Kışlası'na getirildikten sonra ambulansla Hakkari Askeri Hastanesi'ne gönderildi.

Kazan Vadisi'ndeki operasyonların devam ettiği bildirildi.

Öte yandan, bölgede 4 günden bu yana sürdürülen operasyonlarda 8 teröristin ölü ele geçirildiği bildirilmişti.

MUSTAFA GÜLER'İN YAKLAŞIK 1 AY ÖNCE GÖREVE BAŞLADIĞI ÖĞRENİLDİ

Hakkari'deki çatışmada şehit olan olan Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Güler'in (23) yaklaşık 1 ay önce göreve başladığı öğrenildi.

Çukurca ilçesi Kavşak köyü Kazan Vadisi'nde terör örgütü PKK üyelerine karşı sürdürülen operasyonlarda şehit olan Güler'in, Ordu'nun Ünye ilçesi Yeşilkent beldesindeki baba evinde hüzün yaşanıyor.

Şehit oğlu için ağıtlar yakan acılı anne Fadime Güler'i akrabaları ve komşuları teskin etmeye çalışıyor. Çiftçilikle uğraşan baba Zekai Güler de acısını yakınlarıyla paylaşıyor.

112 Acil Servis ekipleri, muhtemel sağlık sorunlarına karşı evin önünde bekletiliyor.

Şehit askerin, yaklaşık 3 ay önce uzman onbaşı olmak için başvurduğu, talebinin onaylanması sonrasında da 1 ay önce göreve başladığı öğrenildi.

Aileye, evlatlarının şehit olduğu haberini, Ünye Kaymakamı Dr. Osman Günaydın ve askeri yetkililerin haber verdiği kaydedildi.

Öte yandan, Çukurca ilçesi Kavşak köyü Kazan Vadisi'nde 4 günden bu yana sürdürülen operasyonlarda dün itibarıyla 8 teröristin ölü ele geçirildiği bildirilmişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler