YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkari ve Cizre'de olay çıktı
Hakkari ve Cizre'de olay çıktı
09 Ekim 2012 21:29
Abdullah Öcalan’ın 9 Ekim’de Türkiye’ye getirilişinin yıl dönümü nedeniye Hakkari ve Şırnak'ta olaylar çıktı.

Abdullah Öcalan’ın 9 Ekim’de Türkiye’ye getirilişinin yıl dönümü nedeniyle Hakkari’nin Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçesi’nde kepenklerin kapatılmasının ardından Hakkari şehir merkezi de karıştı. Şehrin değişik caddelerine yarın kepenkler kapatılacak bildirilerinin ardından Çevre yolu üzerinde toplanan yüzü kar maskeli göstericiler caddeye barikat kurup ateş yakınca polis gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti.
 
Halen devam eden olaylarda polis ile göstericiler arasındaki çatışmalar devam ediyor. Çevre yolunun ardından Berçelan ve Kıran Mahallesi ceza evi arkasında yola barikat kuran göstericilere müdahale edildi. Olaylar halen devam ediyor.

CİZRE DE KARIŞTI

Cizre’de PKK Elebaşı Abdullah Öcalan’ın Suriye’den çıkarılışını bahane edilerek ilçede gün boyu kepenkler açılmazken, Nur Mahallesinde izinsiz yürüyüş yapmak isteyen grup polisle çatıştı.
 
Kepenklerin gün boyunca açılmadığı Şırnak’ın Cizre ilçesi Nur Mahallesi Botaş Caddesi üzerinde bir araya gelen kalabalık bir gurup caddeye,taş kalas,inşaat borularından yola barikatlar kurarak yürüyüş yapmak istedi.Botaş caddesinde barikatlar kurarak yolu trafiğe kapatmak isteyen gruba polis müdahale etmek isteyince yüzleri maskeli çok sayıda gösterici polis zırhlı araçlarına ses bombası,hava fişek,Molotof kokteyli ve taşlarla saldırdı.Polis izinsiz gösteri yapan göstericilere tazyikli su,biber gazı ve gaz bombaları ile müdahale ederek gurubu dağıtmaya çalıştı.
 
Nur Mahallesi Botaş Caddesinde Polisle göstericiler arasındaki çatışmalar ara sokaklarda devam ederken,polisin göstericilere yönelik gaz bombaları bir çok evin bahçesine düşerken yaşanan olaylar nedeni ile çevredeki evlerde bulunan vatandaşlar zor anlar yaşadı.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler