YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakimin aracına silahlı saldırı
Balyoz davasına bakan hakimlerle aynı sitede oturan icra hakiminin aracına silahlı saldırı.
Hakimin aracına silahlı saldırı
28 Şubat 2011 / 17:34 Güncelleme: 28 Şubat 2011 / 21:11

Balyoz davasına bakan hakimler ve Ergenekon savcısıyla aynı sitede oturan icra hakimi E.A.'nın aracına sitenin otoparkında uzun namlulu silahla ateş açıldı.

Hakim E.A.'nın aracı ile hemen yanında park eden Balyoz davasının üye hakimlerinden Ali Efendi Peksak'ın aracının aynı model ve renkte olması akıllarda soru işareti bıraktı.

Olay, Balyoz davasına bakan mahkemenin başkanı Ömer Diken, Balyoz hakimi Ali Efendi Peksak ve Ergenekon savcılarından Mehmet Ali Pekgüzel'in de oturduğu Başakşehir'deki Ortaköy Sitesi'nin otoparkında yaşandı. Alınan bilgiye göre, Yenibosna'daki Bölge İdare Mahkemesi'nde icra hakimliği yapan E.A., sabah işe gitmek için sitenin otoparkındaki aracının başına geldi. Aracın sağ arka kapısında büyük bir delik fark eden E.A.'ya yanında bulunan arkadaşı bunun bir silahtan ateş açılması nedeniyle olmuş olabileceğini söyledi. Bunun üzerine icra hakimi E.A. aracına binerek Bölge İdare Mahkemesi'ne geldi. Hakim E.A.'nın haber vermesi üzerine mahkeme binasına gelen olay yeri inceleme ekipleri, aracı incelemeye aldı. Araca uzun namlulu silahla ateş açıldığı belirlenirken, kalaşnikof veya G3'ten şüphelenildiği öğrenildi.

E.A.'nın aracı ile hemen yanında park eden Balyoz davası üye hakimlerinden Ali Efendi Peksak'ın aracının aynı marka, model ve renkte olması ise akıllarda soru işareti bıraktı.

Öte yandan sitenin güvenlik kamerası olmadığı belirtildi. Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler