YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakim Albay Üçok tutuklandı
Hakim Albay Üçok tutuklandı
26 Eylül 2009 10:30
Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutkladı

Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından "yağmalamaya azmettirmek ve örgüt üyeliği" suçlamasıyla tutuklandı.

İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ile Ankara Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği "sahte çürük raporu" operasyonu kapsamında tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Nöbetçi İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, Üçok'un "yağmalamaya azmettirmek ve örgüt üyeliği" suçlamasıyla tutuklanmasına karar verdi.

"Arazi yağmalama, askeri ihaleye fesat karıştırma ve sahte çürük raporu düzenlemek" iddialarıyla suçlanan bir çete ile bağlantı içinde olduğu öne sürülen "Karargah Evleri" soruşturmasını yürüten Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hikmet Usta'ya ifade vermek üzere saat 09.00 sıralarında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi. Savcıya yaklaşık 11 saat ifade veren Üçok, tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, Ahmet Zeki Üçok'un "yağmalamaya azmettirmek ve örgüt üyeliği" suçlamasıyla tutuklanmasına karar verdi. Tutuklanan Ahmet Zeki Üçok, saat 02.00 sıralarında Hasdal Askeri Cezaevi'ne gönderildi. Üçok, Adliye çıkışında basın mensuplarına görüntü vermemek için yüzünü kağıtla kapattı.

Ankara ve İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonlar kapsamında 14 kişi şüpheli olarak gözaltına alındı. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde gözaltında tutulan şüphelilerin pazar günü savcı karşısına getirilmesi bekleniyor.

Söz konusu çetenin, aralarında ünlülerin de bulunduğu çok sayıda kişiye çürük raporu hazırladığı ileri sürüldü. Gözaltına alınan şüpheliler arasında iki sivil memur, üç kadın, iki emekli astsubay ve bir emekli binbaşı olduğu iddia ediliyor.

gaspcı
 // metin
bunlar TSK mensubumu.yoksa........... çözmek zor. AH ATAM AH.kalksanda şu rezilleri görsen....
26 Eylül 2009 18:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler