YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakan Şükür'den İsrail tweeti
Hakan Şükür'den İsrail tweeti
05 Kasım 2014 15:40
Bagımsız milletvekili Hakan Şükür, 47 yıl sonra Mescid-i Aksa'yı basan İsrail askerlerine tepki gösterdi.

Bağımsız İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, twitter hesabından yaptığı açıklamada İsrail terörünü kınadı. Şükür ayrıca Türkiye'den İsrail'e jet yakıtı iddialarını gündeme getirdi.

Hem İsrail'e hem Hükümet'e

Mescid-i Aksa'nın içine 47 yıl aradan sonra giren ve mihrabı postallarıyla çiğneyen İsrail askerlerine tepkiler sürüyor. Cemaate yakınlığıyla bilinen Şükür'ün hedefinde, hem İsrail hem de bu ülkeye jet yakıtı satmakla suçlanan iktidar vardı.

17 Aralık operasyonundan 1 gün önce AK Parti'den istifa eden Şükür, o günden bu yana iktidara yönelik sert açıklamalarıyla dikkat çekiyor.

Gülen'in İsrail'e karşı tavrı eleştiri oluyor

Hakan Şükür'an bu çıkışına karşın Gülen cemaati, kimi kesimlerce İsrail'e karşı tavır almamakla suçlanıyor. Fethullah Gülen'in İsrail'in eylemlerini açık bir dille kınamaması tartışma konusu olmuştu. Mavi Marmara olayında Gülen, İsrail'den izin alınmadan yardım gemisinin yola çıkmasını doğru bulmamıştı.

Taner Yıldız yalanlamıştı

Jet yakıtı iddiası temmuz ayında Meclis gündemine taşınmıştı. CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, “İsrail’e gönderilen yakıtın İskenderun Dörtyol ve Mersin limanlarından tankerlerle taşındığı doğru mudur? sorusunu yöneltmişti. Enerji Bakanı Taner Yıldız da iddiaları net bir dille yalanlamıştı.

Bakan Yıldız, "Türkiye ve Mersin'den, özellikle jet yakıtı için Ataş Rafinerisi'nden, Türkiye hükümeti olarak da bizim İsrail'e herhangi bir satışımız söz konusu değildir. Biz kamu olarak da böyle bir satış gerçekleştirmiş değiliz" dedi. Yıldız, "Ne geçen ay, ne ondan önceki ay, ne de bu süre içerisinde biz İsrail'e herhangi bir jet yakıtı satmadık...Hassasiyetimiz, bu soruyu soranlardan daha az değil" diye konuştu.

akil yoksunu
 // hasan
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
05 Kasım 2014 18:22
17:43
 // MUHAFIZ
Ey H. Şükür;israil askerlerini yaptıkları terörden dolayı tepki gösterip kınadığın kadar sen ve penqsilvanya'daki sahte dinci örgüt başkanın Irak'taki peşmergeleri şehit kabul edip başsağlığı dilerken,neden israil'in Gazze'de çoluk çocuk,kadın demeden hunharca katlettiği binlerce müslümanı şehit olarak kabul edip başsağlığı dileyerek israil'i kınıyamıyor? işine geldiği müslümanı şehit olarak görüyor,işine gelmediğini görmüyor,bu nasıl müslüman?! Çünkü çok iyi biliyorsunuzki israil'i kınamaya kalktığı anda onu Amerika'daki Neoconcular bir dakikada harcayıp Amerika'dan def ederler,başta Graham Eric Fuller olmak üzere...!!!Artık bırakın Cia'nin,Mossad'ın taşeronluğunu ve maşalığını yapmayı...!!!...
05 Kasım 2014 17:43
15:13
 // vatandaş
bazı milletvekilleri hem konusmayi yeni öğrenmiş,birde açıklamalarda bulunuyor hemde ısrail in kilina zarar gelmesin diye dualarını ve paralarini onlardan eksik etmeyen f.g den habersiz...
05 Kasım 2014 15:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler