YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Hakan Şükür istifa etti mi, ettirecekler mi?"
Paralel yapıya mensup polislerin Spark Messenger'daki konuşmaları Hakan Şükür'ün istifasının planlı olduğunu gözler önüne serdi.
"Hakan Şükür istifa etti mi, ettirecekler mi?"
03 Eylül 2014 / 22:27 Güncelleme: 03 Eylül 2014 / 22:33

Paralel yapıya mensup polislerin Spark Messenger'da konuşurken, konu Şükür'ün istifasına gelince 'paralel devletin yanında paralel parti de varmış' şeklinde ifadeler kullandıkları ortaya çıktı.

25 Aralık darbe girişimini kurgulayan polislerin kendi aralarında yaptıkları yazışmalarda 'paralel devlet' ve 'paralel parti' kavramlarını kullandıkları ortaya çıktı. Basında 'paralel devlet' ve 'paralel yapı' kavramlarını kullanan her yayına tazminat davaları açan grubun, kendi içlerinde bu kavramları yaygın kullandığı görülüyor. Darbe girişimlerinin engellenmesi ve paralel yapının emniyetten tasfiye edilmesinin ardından ulaşılan yazışmalar, darbe teşebbüsünü açıkça göz önüne seriyor. Polisler birbirleriyle yaptıkları yazışmalarda kendilerine 'paralel devlet' dediği anlaşıldı.

Hakan Şükür'ün istifası planlı

Mali Şube'nin tahrif edilen bilgisayar kayıtlarının geri dönüştürülmesiyle ele geçirilen konuşmanın tarihi 16 Aralık, yani 17 Aralık darbe kalkışmasından 1 gün önce. Emniyet mensuplarının kurum içi anlık yazışmalarını yaptığı 'Spark' isimli programı kullanan polisler Hakan Şükür'ün istifası üzerine konuşuyor.

Dinleme işlemi yaptığı anlaşılan 362878 numaralı polis Hakan Şükür'ün Ak Parti'den istifasını 'ŞOK ŞOK ŞOK SON DAKİKA MUSTAFA VARANK-MEHMET ALİ BERBER (OLABİLİR) HAKAN ŞÜKÜR'ÜN İSTİFASI' şeklinde duyuruyor. Bu iletiyi gören 362879 numaralı polis ise 'ŞSKS yapıyorsun' şeklinde cevap vererek duyumunu netleştirmek için 'Etti mi ettirecekler miydi' şeklinde bir soru soruyor. Bu konuşmanın saati ise 18:40.

Paralel Parti de varmış esprisi

Haberi ilk duyuran polis konuşmanın devamında şu ifadeleri kullanıyor 'Etti, Kimseden habersiz. İnternette var son dakika. Paralel devletin yanında paralel parti de varmış.' Arkadaşının paralel devlet-paralel parti sözlerini anlamayan polis 'Anlamadım, ne anlama geliyor' diyerek şaşkınlığını dile getiriyor. 'Paralel devlet' sözünü kullanan polis ise arkadaşına kızarak 'Kafa kıt, ben sana anlatırım sonra' diyerek konuyu kapatıyor. Başbakan Erdoğan'ın paralel devlet ilanı 17 Aralık darbe girişiminin ardından geldi. Ancak henüz 17 Aralık gününe saatler varken polislerin kendilerine 'paralel devlet' olarak nitelendirdikleri bu yazışmalarla ortaya çıktı.

00:01
 // DİKİNE SOLUCANLAR
Bu sütü mundarlar yüzünden dinden ve cami cemaatinden soğudum. Cumalara bile gitmez oldum. Eminim benim gibi binlerce kişi böyle olmuştur. Alın size hizmet hareketi! Şeytana hizmet hareketi! Lanet olsun size....
04 Eylül 2014 00:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler