YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakan Şükür, işadamlarına yeni talimatları aktardı
Hakan Şükür, ABD'de Fethullah Gülen'i ziyaret ettikten sonra soluğu patronlarının yanında aldı. İstinye Park'a giden Hakan Şükür'ün, artık telefonlara çıkmayan hocasının mesajlarını Gülen'e bağlılığını bildiren Turgay Ciner'e ilettiği iddia edildi
Hakan Şükür, işadamlarına yeni talimatları aktardı
30 Ocak 2014 / 11:20 Güncelleme: 30 Ocak 2014 / 15:28

17 Aralık Operasyonu'ndan sadece bir gün önce AK Parti milletvekili Hakan Şükür, cemaat ve hükümet arasında bir tercih yapma gereği hissederek Pensilvanya'dan gelen komut üzerine partiden ayrılmıştı. Şükür'ün bu ayrılığı sıcaklığını korurken, ertesi gün 17 Aralık darbe girişimi yaşandı.

Sonraki süreçte ise 9 Ocak'ta ABD'ye giden Şükür,Pensilvanya'yı da ziyaret ederek hocası Fethullah Gülen'e gidip temaslarda bulundu. Bu dönemde ise Fethullah Gülen'in birçok iş adamıyla çıkar ilişkilerinin olduğu telefon kayıtları ortaya çıktı. Kayıtlarda ananas gönderilen isimlerden biri olduğu anlaşılan Turgay Ciner'in hoca hakkındaki sözleri dikkat çekiciydi. Ciner, kendisini gazetesinden çıkacak olumsuz bir Gülen yazısı konusunda uyarmak üzere ziyaret eden cemaat üyelerine, "Bu gazetede (Habertürk) aleyhinize hiçbir şey çıkamaz. Bunların hepsi Hizmet Müessesesi. Büyüğümüzün (Gülen) aleyhine de ben bir şey çıkartmam" diyordu.

Ciner hocasına sadık

Bu kayıtların ardından güvenlik tedbirlerini artıran Gülen ne telefonlara çıktı ne de her gelenle görüştü. Ama iş adamları ile temas da kesilmedi. Bunun için cemaate bağlı isimler hoca ve iş adamları arasında doğrudan iletişime geçti. Türkiye'ye dönen Hakan Şükür'un önceki gün İstinyePark'taki ziyareti de cemaat-patronlar arasındaki çıkar ilişkisi açısından dikkat çekiciydi. İstinyePark otoparkından bir golf aracıyla alınan Hakan Şükür, alışveriş merkezinin içine ofis yapan, AVM'nin iki büyük ortağı Zafer Yıldırım ve Zafer Kurşun'un ofisine çıktı.

Ciner de bu ofise sık sık geliyordu. Zira Yıldırım, Ciner'in takımı olan Kasımpaşa'nın başkanlığını yaparken Kurşun da takımın yönetimindeydi. Üstelik hocanın sadık adamı Ciner her hafta tavla partisi yapılan ofisin en sıkı müdavimlerinden ve Yıldırım ile Kurşun en önemli iş ortaklarından biriydi. Hakan Şükür ise ofiste yaklaşık 1 saat kaldı. O sırada Ciner'in de ofiste bulunduğu ve Şükür'ün, Pensilvanya'dan Ciner'e yeni mesajlar getirdiği iddiası ortaya atıldı.

 

TAKVİM

17:43
 // ŞABAN
Şaban ayı mübarek bir aydır. Ama bu lavuk, Şaban lakabını da hak etmiyor. Top yuvarlaktır; nereye yuvarlarsan, oraya gider....
30 Ocak 2014 17:43
Bizde bunu ADAM sandik !
 // Oruc
Yaziklar olsun sana, harammi yedinki Neconculara usaklik edersin be futbolcu !...
30 Ocak 2014 Perşembe 15:08
TÜRK DEĞİL
 // MTN
ZATEN BU HAİN TÜRK OLMADIĞINI AÇIKLAMIŞTI KİM OLDUĞU ŞİMDİ ANLAŞILDI ...
30 Ocak 2014 Perşembe 15:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler