YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakan Fidan'a 'geçici' yeni görev
Hakan Fidan'a 'geçici' yeni görev
08 Şubat 2015 12:05
Milletvekilliği adaylığı için istifa eden MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Başbakan'la mitinglere katılacak, seçim güvenliği danışmanlığını yapacak. "Bir süre konuşmayacağım" mesajı veren Fidan'ın, Ankara'dan aday olması bekleniyor.

7 Haziran'da  yapılacak genel seçimlerde milletvekili adayı olmak için istifa eden MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın seçime kadar Başbakan Ahmet Davutoğlu ile mitinglere katılacağı ve seçim güvenliği konularında danışmanlığını yapacağı öğrenildi.Edinilen bilgilere göre, Fidan’ın adaylığı, 5 Şubat Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmesinden sonra netleşti. Fidan, Cuma günü öğleden sonra “10 Şubat’tan itibaren geçerli olmak üzere” istifa dilekçesini verdi, Başbakan Davutoğlu da istifasını kabul etti.

‘Bir süre konuşmayacağım’
 
Hakan Fidan, ‘sivil’ olarak ilk demecini almak isteyen gazetecilere “Bir süre konuşmayacağım” mesajı gönderdi. Fidan’ın seçim süreci boyunca Başbakan Davutoğlu’na seçim güvenliği konusunda danışmanlık yapacağı, bazı mitinglerinde de yanında yer alacağı öğrenildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler