YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakan Albayrak yeni Başbakan'ı açıkladı
Yazar Hakan Albayrak, bugünkü köşesine yeni Başbakan ve yeni Dışişleri Bakanı'nın kim olacağını taşıdı.
Hakan Albayrak yeni Başbakan'ı açıkladı
16 Ağustos 2014 / 22:33 Güncelleme: 16 Ağustos 2014 / 23:05

Star Gazetesi yazarı Hakan Albayrak, bugünkü yazısında Erdoğan'dan sonraki AK Parti kabinesiyle ilgili önemli bilgiler verdi.

İşte Hakan Albayrak'ın "Başbakan Davutoğlu, Dışişleri Bakanı Fidan" başlıklı o yazısı:

Reis ‘Cumhurbaşkanı seçimi sürecinde bu konuyu gündeme getirmek fitnedir’ dediği için o süreçte sesimizi çıkarmadık, ama şimdi herkes eteğindeki taşı döküyor ve biz de kendi sözümüzü söylemeden edemiyoruz.

***

AK Parti’nin ve hükümetin başına Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu geçmeli.

Reis’in liderliğini kesinlikle kabul ettiği, onun devrimci çizgisini sonuna kadar benimsediği (ve zaten çizimine büyük katkıda bulunduğu), hem içeride hem dışarıda şer odaklarıyla layıkıyla mücadeleye azmettiği, küresel meydan okumalarla baş etme istidadını gösterdiği, Kürt Meselesi’nin hakkını verecek anlayış ve kapasiteye sahip olduğu, milletle doğru dürüst diyalog kurma ve kaynaşma kabiliyeti sergilediği, ekonominin içini-dışını gayet iyi bildiği vs, vs, vs için...

Aynı sebeplerle Hakan Fidan da hükümette -Ahmet Hoca’nın hemen yanıbaşında- mümkünse başbakan yardımcısı ve dışişleri bakanı olarak, mümkün değilse (ama niye olmasın ki?) sadece dışişleri bakanı olarak yer almalı.

Fikrimiz, arzumuz, teklifimiz budur.

Gerçekleşirse seviniriz.

Geçekleşmesi için yapabileceğimiz bir şey varsa yaparız.

Ama gerçekleşmezse de AK Parti’ye muhabbetimiz ve desteğimiz devam eder, yeter ki hayatî önem atfederek sahiplendiğimiz politikalarında radikal bir değişim yaşanmasın.

***

AK Parti’nin 27 Ağustos 2014’te yeni genel başkan seçimi gündemiyle toplanması planlanan olağanüstü kongresi hayırlara vesile olur inşaallah.

Mevlâ görelim neyler, neylerse güzel eyler.

 

 

STAR

00:46
 // KALDI ESERİ
Ah bir de hitabet ve karizma olsa. Yok Tayyip Baba yok... Senin yerini kimse dolduramaz....
17 Ağustos 2014 00:46
22:19
 // Ahmet
Tam bağımsız türkiye.....
16 Ağustos 2014 22:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler