YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakan Albayrak: Pişmanım, şimdi dank etti
A Haber'de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programına katılan Star Gazetesi Yazarı Hakan Albayrak Ergenekon Davası tahliyeleri ile ilgili dikkat çeken bir çıkış yaptı.
Hakan Albayrak: Pişmanım, şimdi dank etti
11 Mart 2014 / 21:19 Güncelleme: 11 Mart 2014 / 21:19

Albayrak "benim yüzüme gülüp beni Selam Örgütü’ne dahil eden, karşı tarafın çocuklarına neler yapmaz" yorumunu yaptı

İşte Albayrak’ın açıklamaları...

Bana kumpas kuran karşı tarafa ne yapmaz

Balyoz davasından tutuklu olan birçok kişinin suçlu olma ihtimali yüksektir. Ben Selam Terör örgütü tezgahında adı geçen biriyim. Pensilvanya, binlerce kişiyi, kendilerine muhalif binlerce kişiyi, yazarlar,avukatlar, siyasetçiler, sanatçılar selam terör örgütü adı altında takibe almışlar videolarını çekmişler. Benim de adım geçiyor. benim adım örgütün medya ayağında adım geçiyormuş. benim star gazetesini yönettiğim söyleniyormuş. Ben Star gazetesinin Yeni şafak gazetesinin Anadolu Ajansı'nın yöneticisi olmadığımı biliyorum. Onlar bu kumpası kurmadan önce yüzüme güldüklerini de biliyorum. “Hakan kardeşimizi çok seviyoruz” dediklerini de biliyorum. Bana bunu yapanların, benim gibi yüzlerce binlerce kişiye bunu yapanların çok farklı bir dünyanın çocukları olan tırnak içindeki Ergenekon ve Balyozculara neler yapabileceklerini anlayabiliyorum.

İmdat çığlığını dikkate almadığım için pişmanım

Ergenekon davası, Balyoz davası ve soruşturması sürecinde birçok iddianın, dosyanın asılsız olduğu aileleri tarafından dile getirilmişti. Onların şikayetlerini, imdat çığlıklarını ciddiye almadığım için pişmanım.

Başıma gelince dank etti

“Senin başına gelince mi anladın”, biraz öyle oldu, başıma gelince anladım. bana bunu yapanların balyoz davası hazırlarken ne senaryolar hazırlayıp ne yalanlar uydurdukları şimdi kafama dank etti. Şimdi yaşın yanında kurunun da hapisten çıkması gerekiyor diye düşünüyorum.

Yeniden yargılama yapılmalı

Olağanüstü dönemde, nasıl 28 Şubat özel bir dönemse, Pensilvanya örğütünü yargıya büyük ölçüde hakim olduğu emniyet teşkilatına hakim olduğu şu geçtiğimiz yıllar olağanüstü dönemdir. Nasıl ki 28 Şubat yargılamalarının yeniden yapılması gerekiyorsa bu son Pensilvanya sürecindeki yargılamalarının da yeniden görülmesi gerekiyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler