YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hainler saldırı öncesi bu şifreyi kullanmış!
Hainler saldırı öncesi bu şifreyi kullanmış!
04 Temmuz 2016 12:31
Teröristlerce şehit edilen Uzman Çavuş Ünal'ın failleri oldukları belirlenen 3 kişinin saldırı öncesinde ve sonrasında yaptıkları telefon görüşmelerinde "Buğdayları döküyorum" ve "Buğdayları topladım" diyerek şifreli konuştukları belirlendi.

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde, terör örgütü PKK  mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Erdem Ünal'ın  failleri oldukları belirtilen 3 kişi tutuklandı.

Şüphelilerden 2'sinin PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi oldukları, saldırı  öncesinde ve sonrasında yaptıkları telefon görüşmelerinde "Buğdayları döküyorum"  ve "Buğdayları topladım" diyerek şifreli konuştukları belirlendi

2 HAİN TUTUKLANDI

Alınan bilgiye göre, ilçede 29 Haziran günü teröristlerce  gerçekleştirilen silahlı saldırıda şehit olan Ünal'ın failleri oldukları  bildirilen Y.B, Ö.Ş. ve S.B, saldırının ardından ilçe merkezinde çalıntı bir araç  içinde yakalandı. 2'si PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi olduğu öğrenilen  şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

PARA DAĞITTILAR

Zanlıların üzerinden 2 hafta önce Bismil'de tespit edilerek imha  edilen el yapımı patlayıcının yerinin krokisi ve içinde çeşitli miktarlarda para  bulunan 42 adet zarf ele geçirildi. Paraların toplumsal olaylara katılmaları için  ilçedeki gençlere dağıtıldığı bildirildi.

Ayrıca, şüphelilerin kendi aralarında saldırı öncesi "buğdayları  döküyorum", saldırı sonrasında ise "buğdayları topladım" diyerek şifreli  konuştukları da belirlendi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler