YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hainler provayı Kayseri'de yaptı, darbe girişiminde uyguladı
Darbeci hainlerin, 15 Temmuz gecesi İstanbul ve Ankara'da gerçekleştirdiği alçak uçuşlar sırasında meydana gelen sonik patlamaları üç ay önce Kayseri'de test ettikleri ortaya çıktı.
Hainler provayı Kayseri'de yaptı, darbe girişiminde uyguladı
24 Temmuz 2016 / 19:32 Güncelleme: 24 Temmuz 2016 / 19:34

12 Nisan tarihinde Kayseri'de birçok yerde duyulan şiddetli gürültü ve patlamaya benzer ses, vatandaşlar arasında paniğe neden olmuş ve vatandaşlar şehirde canlı bomba saldırısı gerçekleştiğini zannederek büyük panik yaşamıştı. 

Yapılan araştırmalarda şiddetli gürültü ve patlama sesinin bir uçağın ses duvarını aşması sonrasında meydana gelen sonik patlama sonucunda ortaya çıktığı belirlenmişti.

TUTUKLANAN GARNİZON KOMUTANININ BİLGİSİ VARDI

Kayseri'de provası yapılan sonik patlamadan, darbe girişimi sonrasında yapılan operasyonda gözaltına alınan ve tutuklanan Garnizon Komutanı Tümgeneral İsmail Yalçın'ın bilgisi olduğu ve gerekli kurumlara haber vermediği ortaya çıktı.

TAM ÜÇ AY SONRA ANKARA VE İSTANBUL'DA UYGULADILAR

Kayseri'de büyük panik yaşanmasına neden olan sonik patlama olayından tam üç ay sonra 15 Temmuz akşamı darbe girişiminde bulunan askerlerin kullandığı uçaklar İstanbul ve Ankara'da alçak uçuş yaparak ses duvarını aşmış ve sonik patlama ile korku ve panik yaşanmasına neden olmuştu. 

İşte Kayseri'deki o provanın ayrıntıları:

ses-duvari.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler