YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hainler mühimmat ihtiyacını böyle karşılayacakmış!
15 Temmuz sonrası getirilen, patlayıcı madde üreten firmalara nakliye ve depolarda silahlı özel güvenlikçi bulundurma şartı, FETÖ'nün özel güvenlik firmalarına sızma girişiminin olduğunun ortaya çıkması sebebiyle tekrar değiştirildi.
Hainler mühimmat ihtiyacını böyle karşılayacakmış!
30 Eylül 2016 / 08:42 Güncelleme: 30 Eylül 2016 / 08:43

FETÖ/PDY ile mücadelede istihbarat birimleri, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından  örgütün silah ve mühimmat gereksinimini av malzemesi, patlayıcı maddeler gibi özel amaçlı kullanılan üretim depolarından karşılayacakları bilgilerini verdi. 

ÖZEL GÜVENLİK FİRMALARINA SIZMA GİRİŞİMİ

Bunun için yayımlanan genelge kapsamında özel amaçlı kullanılan av malzemesi, patlayıcı ve yanıcı maddelerin terör olaylarında kullanımının arttığından bahsedilerek bunların önüne geçmek için firmalara silahlı özel güvenlik görevlisi bulundurma şartı getirildi. 

Yapılan istihbari çalışmalarda FETÖ mensuplarının özel güvenlik firmalarına da sızma girişimlerinin olduğu bilgisine ulaşıldı. Örgütün planının ortaya çıkması üzerine ikinci bir genelge yayımlandı. 

GÜVENLİK KOLLUK KUVVETLERİNE SAĞLANACAK

Yeni genelgede mühimmat ve silah üretimi yapan firmalar ve valilikler yeni genelge konusunda bilgilendirildi. Genelgeyle silah, patlayıcı maddelerin güvenliğin bölgedeki kolluk kuvvetlerince sağlanacağı belirtildi. 


AKŞAM

emekli özel harekat ve korucular işbaşına..
 // hursit dilaver
emekli olan özel harekatçılar iş ve haber bekliyor. onları buralarda kullanın yahu. kaçıncı yazışımız....
30 Eylül 2016 Cuma 16:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler