YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Haince alçakça, düşmanca eylemleri kınıyoruz"
Kanal A Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaya, son zamanlarda gündemi oldukça meşgul eden dinlemelerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
"Haince alçakça, düşmanca eylemleri kınıyoruz"
28 Mart 2014 / 19:11 Güncelleme: 28 Mart 2014 / 19:51

AZİZ MİLLETİMİZE

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak on yıllardır envaiçeşit provokasyon, saldırı, baskı, şiddet ve darbeye maruz kaldık. Millet olarak darbe ve yara almış olsak da yeniden toparlanıp ayağa kalkmayı her defasında başardık. Milletimizin dayanma gücü sınandı ve özgüvenimiz yok edilmeye çalışıldı. Anadolu insanları, İslamcı, irticacı, Alevi, Kürt, sağcı, solcu sıfatlarıyla yaftalandı, dışlandı. Vesayetçi bir azınlık, devlete hükmediyordu. Yılmadık, diz çökmedik. Her defasında hukukun içinde kalarak mücadelemizi verdik. İçerden ve dışardan tezgahlanan tüm oyunları boşa çıkardık.

Bütün bunları vesayetçi devlet anlayışlarına rağmen elde ettik. Sonunda Anadolu halkı kendi devletine sahip oldu. Vesayetçi düzeni sona erdirdi. Neticede devlet, bu ülkede yaşayan ve kendini bu ülkeye ait hisseden, bu ülkede yaşamasa bile kalbi Türkiye’de atan herkesin devleti haline geldi. Anadolu halkı gerçek özgürlüğe, gerçek bağımsızlığa kavuştu.

Geçmişte, asker üzerinden icra edilen vesayet düzeni, son zamanlarda maske değiştirerek başka bir yanıltıcı kimlikle karşımıza çıktı. Türkiye Cumhuriyeti 7 Şubat 2012’de başlayan ama 17 Aralık 2013’ten itibaren şiddetlenen bir hızla tarihinin en büyük ihanetini yaşıyor. Ülkemize, milletimize ve devletimize, aklın, hayalin, vicdanın, izanın almayacağı ölçüde alçakça, haince saldırılar yapılıyor.

Devletimizin en önemli güvenlik kurumunun Suriye konusunda görev yapan yardım tırlarına haince operasyonlar yapılıp, devletin sırları dünyaya ifşa ediliyor. Cumhurbaşkanımızın, başbakanımızı, komutanlarımızın, bakanlarımızın en kozmik görüşmeleri, kriptoları çözülerek, tüm dünyaya yayınlanıyor. İş adamlarımız yıldırılmaya çalışılıyor. Şantajlara maruz bırakılıyor. Yüzbinlerce vatandaşımızın en mahrem konuşmaları düzmece örgütler uydurularak ve göstermelik mahkeme kararlarıyla dinleniyor, izleniyor.

Devletimizin en gizli kararlarının verildiği toplantılardaki konuşmalar tahrif edilerek, Türkiye’nin düşmanı ülkelerin istihbarat kurumlarına servis ediliyor sonra da internette yayınlanıyor.

Tüm bu haince alçakça, düşmanca eylemleri kınıyor ve lanetliyoruz. Bunu yapanların kimler olduklarını ve kimler adına yaptıklarını millete anlatma konusunun yayın grubumuzun birinci görevi olduğunun bilinmesini isteriz. Devletimizin de bu hainlik ve casusluk faaliyetlerini yapanların tamamını bir an önce tespit edip en adil bir şekilde cezalandırmasını bekliyoruz.

Aziz milletimize saygıyla duyurulur. 28.03.2014

Mustafa Kaya

Kanal A Yönetim Kurulu Başkanı

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler