YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hain teröristlerin cenaze propagandası
Cizre ve Sur’da ölen sivillerin cenazelerine zorla el koyan örgütün cesetleri sokağa bırakarak “devlet öldürdü” karalaması yaptıkları belirlendi. Teröristlerin bölgede din görevlilerini de tehdit ettiği ortaya çıktı.
Hain teröristlerin cenaze propagandası
15 Şubat 2016 / 08:28 Güncelleme: 15 Şubat 2016 / 08:39

Terör örgütünün,Sur ve Cizre'de  PKK ile hiçbir bağlantısı olmayan ve hastalık, yaşlılık gibi nedenlerle yaşamını yitiren sivillerin cenazelerine zorla el koyarak kullandığı ortaya çıktı. 

DEŞİFRE OLDULAR

PKK’nın kalleşliği, bölgedeki yerleşim birimlerinde görev yapan müftülerin hazırladığı raporla deşifre oldu. Raporda şu ifadelere yer verildi “Eceliyle hayatını kaybeden sivillerin cenazelerine zorla el konulmaktadır.  Define izin vermeyen örgüt cenazeleri sokaklara bırakarak "devlet öldürdü" propagandası yapmaktadır." denildi.

AİLELERE BÜYÜK BASKI VAR

Raporda ailelerin"bizim şehidimizdir, biz gömeriz" tehdidi ile sindirildiği bildirildi.  Cenazelerin terör örgütünün baskı ve tehditleri ile günlerce bekletildiği belirtilen raporda terör örgütünün beklettiği cenazeler için "Sokaklarda cesetler var, define izin verilmiyor" yalanı ürettiği belirtildi.Din görevlilerinin tehdit edildiği raporda yer aldı.“

 

AKŞAM

sen
 // gerilla 21
fazla atmayın ...
15 Şubat 2016 Pazartesi 15:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler