YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hain terör örgütünün son çırpınışları
Sözde özerklik ilanı sonrası Cizre, Sur ve Silopi'de yüzlerce militanını kaybeden terör örgütü PKK, şimdi de "Her evden bir erkek çocuğu" toplama peşine düştü.
Hain terör örgütünün son çırpınışları
24 Mart 2016 / 09:03 Güncelleme: 24 Mart 2016 / 09:11

Ankara'da 17 Şubat ve 13 Mart'ta düzenlenen canlı bomba saldırılarının ardından hem HDP'ye hem de terör örgütü PKK'ya yönelik tepkiler çığ gibi büyüyor. Örgüt, bu kez kendisine destek vermeyen bölge halkını hedef almaya başladı.

Sur, Bağlar, Silopi ve Cizre'de binlerce insanı evinden eden örgüt bu kez çocuklarına göz dikti. Operasyonlarda bölgede ağır darbe alan örgüt, militan toplamak için vatandaşları tehdit etmeye başladı. Taziye çadırlarında, camilerde bile propaganda yapan örgütten çocuklarını kurtarmaya çalışan bazı aileler İçişleri Bakanlığı'ndan da yardım istedi.

ÇOCUKLARI KULLANIYORLAR 

Aileler, çocuklarının kullanılmasının önlenmesi için valiliklere ve emniyete başvurmaya başladı. PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H militanlarının küçük çocukları da eylemlere zorladıkları belirtiliyor. Çocukları evlerden alarak barikat kurmaları için zorladıkları, ön saflara iterek arkalarında saklandıkları ifade ediliyor. Ailelerden zorla alınan 14-17 yaşındaki çocuklar PKK kamplarına götürülerek eğitiliyor. Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar sürerken, devletin imkânlarını örgüte seferber eden HDP'li belediyelere de göz açtırılmıyor.

GÖREVDEN EL ÇEKTİRİLİYOR 

Örgüte lojistik destek verdiği belirlenen 70'in üzerinde belediye başkanı ve belediye meclis üyesine görevden el çektirildi, 12'si tutuklandı. Terörle bağı olan belediyelerin yetkileri tırpanlanırken, eş başkanların görevi devralmaması için de yeni tedbirler alınacak.

Bölgedeki bazı HDP'li il ve ilçe örgütlerine ait binaların, PKK-KCK ve gençlik yapılanması YDGH'nin "sözde öz savunma yapılanması", ideolojik konularda eğitim yeri olarak kullanıldıkları belirtiliyor.

Terör örgütünün bölgedeki faaliyetleri ve HDP'li belediyelerle işbirliğine ilişkin Başbakanlığa sunulan raporlarda da önemli detaylar yer aldı.

ÖRGÜTE HARCIYORLAR 

Raporda bu belediyelerin borç karnesi de çıkarıldı. HDP'li belediyeler, merkezden aldığı ödeneğin bir bölümünü örgütün lojistik üs ve propaganda çalışmalarına harcıyor. HDP'li belediyeler tüm imkânlarını örgüt üyelerinin kullanımına açıyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da "Milletvekili sıfatı, belediye başkanı unvanı, parti yöneticisi pozisyonu hiç kimseyi, şayet terör örgütü yanında saf tutmuşsa hukuk önünde hesap vermekten kurtaramaz" diyerek yargıyı göreve çağırmıştı.

KADIN SORUMLUSU ÖLDÜRÜLDÜ

Şırnak'taki operasyonlar sırasında., önceki gün Yeşilyurt Mahallesi'nde çıkan çatışmada 4 PKK'lı öldürüldü. Yapılan incelemede, teröristlerden birinin, PKK'nın şehir yapılanması olan YDG-H'nin yerine kurduğu Sivil Savunma Birlikleri (YPS) Şırnak kadın sorumlusu "Berivan Avesta" kod adlı terörist, ikisinin de Salih Batmaz ve Ömer Aslan adlı teröristler olduğu belirtildi.

 

SABAH

Yeter artık
 // Muammer Bekaroğlu
Yahya beye katılıyorum,bu kıyafetlerle resim çekmekdense bu şekliyle ayaklarından vurularak yakalanır.yetti artık canımıza...
24 Mart 2016 Perşembe 15:07
...
 // Yahya RAMİ
Bu haberde belirtilen hususlar doğru ise devlet her zamankinden çok daha hızlı ve acil bir biçimde gerekli önlemleri almalı ve terör yandaşlarına asla fırsat verilmemelidir! Aksi takdirde en geç 3-5 yıl içerisinde o bölgeler şimdikinden daha beter bir hale gelir ve bunca emeğe de bunca şehide de çok yazık olur!...
24 Mart 2016 Perşembe 12:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler