YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hain olmadığımızı ispatlayacağım
Milli Mücadele yıllarının Kuvayi Milliye komutanlarından Çerkes Ethem, daha sonra yakınları ile vatan haini ilan edilmişti. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise Çerkes Ethem'in itibarının iadesini istedi ve tarih sayfaları yeniden aralandı.
Hain olmadığımızı ispatlayacağım
18 Kasım 2014 / 21:44 Güncelleme: 18 Kasım 2014 / 21:53

Çerkes Ethem'in yeğeni Güner Kuban hain olmadıklarını ve bunu ispatlayacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Arınç’ın geçtiğimiz günlerde, Türkiye'de hâlâ “vatan haini” olarak görülen Çerkes Ethem'in itibarının iade edilmesi için meclis araştırma komisyonu kurulması gerektiğini dile getirmesi tartışmalara yeni bir boyut kazandırdı. 

TVNET’te yayınlanan Derin Tarih programına bağlanan Çerkes Ethem’in yeğeni Güner Kuban ailenin başına gelen dramatik olayları anlatıp, “Bir gün hain çocuğu olmadığımı kanıtlayacağım” dedi.

Tarihçiler Mustafa Armağan ve Yavuz Bahadıroğlu’nun, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Çerkes Ethem’in itibarının iade edilmesine ilişkin yorumlarını değerlendirmesi üzerine TVNET’e bağlanan Güner Kuban çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Kuban şunları söyledi:

Amcam Yunan ilerleyişini durdurdu

Ethem Bey, ağır yaralı olduğu için Yunanistan’dan geçiş hakkı istedi ve Almanya’ya gitti. Sadece geçiş hakkı istedi. Amcam Ankara hükümetinin bastıramadığı isyanları bastırdı ve Yunan ilerleyişini durdurdu.

Hain çocuğu olarak kovalandım

Amcamın konağına geldiğimizde küçük bir çocuktum. Hain çocuğu olarak çok kovalandım. Ve size bir gün hain çocuğu olmadığımı kanıtlayacağım dedim. Bu benim yaşam misyonum oldu.

Abim babam olarak yazıldı

Annem beni Ankara’ya götürdü. Okula yazdırdı. Tam okula yazdırılırken abim babam olarak yazdırıldı. Benim de hoşuma gitmedi yalanla büyümek. Ama böyle yaşamaya mecbur bırakıldık.

11:44
 // vatan sever
Gercekler oyle saptirilmis ki kahramanlar hain hainler kahraman olarak bizlere okullarda okutuldu malesef hala okutulmaya devam ediyor bende diyorum ki yalan soyletilen tarihciler utansin...
19 Kasım 2014 11:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler