YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hain darbeci Timurcan Ermiş'in ifadesi ortaya çıktı
Jandarma Komutanı Galip mendi'nin "Silah çekip bana doğrulttu" dediği darbeci Tuğgeneral Timurcan Ermiş'in ifadesine ulaşıldı.
Hain darbeci Timurcan Ermiş'in ifadesi ortaya çıktı
14 Ağustos 2016 / 12:06 Güncelleme: 14 Ağustos 2016 / 12:17

FETÖ’cü hainlerin rehin aldığı eski Jandarma Genel Komutanı Galip Mendi, ihraç edilene kadar Konya Jandarma Bölük Komutanı olan darbeci Tuğgeneral Timurcan Ermiş'in kendisine silah çektiğini söylemişti.

DARBECİ GENERAL KIVIRMAYA BAŞLADI
Darbeci Tuğgeneral Ermiş ise ifadesinde komutanını yalanlayarak silah çekmediğini ve Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda 47 özel harekat polisinin darbe girişimi sırasında şehit edildiğini duyduğu anca 'pişman' olduğunu kaydetti.

Kendisini aklamaya çalışan Ermiş, Jandarma Genel Komutanlığı Harekat Merkezi’nden ismini ve rütbesini bilmediği bir kişinin kendisini aradığını ve "Genelkurmay’dan talimat aldık. komutanı alıp Akıncı üssüne getireceksin” dediğini ileri sürdü.

1-20160814120709.jpg

KOMUTANDAN DARBECİYE: SEN İZİNDE DEĞİL MİYDİN, NİYE GELDİN
Gazi Orduevi’ne gittiğinde Mendi’nin kendisine “Sen izinde değil miydin, sen niye geldin?” diye sorduğunu aktaran Ermiş, “Karargahtan emir geldiğini kendisine bildirdim. Sonra komutanın arabasına birlikte bindik. Herhangi bir direnme tartışma olmadı” demesi dikkat çekti.

47 POLİS ŞEHİT EDİLİNCE PİŞMAN OLDUM
Galip Mendi’nin Akıncı Üssü’nde elleri kelepçeli bir şekilde sığınakta tutulduğunu söyleyen Timurcan Ermiş, 47 özel harekat polisinin şehit edildiğini öğrenince hata yapıldığını düşündüğünü iddia ederek, “Arkadaşlara ‘derhal komutanı nezaketli bir şekilde alıP Genel Komutanlık Karargahı’na götürün’ talimatını verdim. Sonrasında komutanın yüzüne bakamam diye ona görünmeden oradan emir astsubayımla birlikte yürüyerek ayrıldım” dedi.

 

 // ahmet
Idam olmali.cok acil buna suda vermeyin....
15 Ağustos 2016 00:32
Estetik mi yaptılar yavrucuğum
 // Rasim DUMAN
Üzerinde taşıdığın uniformanın, Devletinin ve milletinin şeref, izzet ve nâmusunu ( 1 ) dolar'a satarsan, o milletin hakikî evlatları işte böyle "güzelleştirirler" seni, aşağılık haydut ! Bu alçaklara, savcılarımız tarafından "darbe yapmak için hangi gerekçe ile hareket ettikleri" de sorulmalı. Cumhurbaşkanımızın ve Hükûmetimizin hangi icraatlarını "yanlış" buldular da, darbeye teşebbüs ettiler acaba?...
14 Ağustos 2016 Pazar 15:13
 // Erol şenol
Pişmanmış hadi ordan sende sahtekar iki yüzlü . Bu harekete kalktığında önünüze çıkanı vurun diye emretmedilermi sana. Allah korusun eğer başarsaydınız şehit olanın bin katı daha insanı katledecektiniz. Hadi ordan hain alçak kime ne anlatıyon ....
14 Ağustos 2016 15:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler