YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hafta sonu hava nasıl olacak?
Hafta sonu hava nasıl olacak?
23 Aralık 2011 09:31
Hava sıcaklığı Kuzeybatı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bölümünde görülecek yağışların, Muğla ve Antalya ile zamanla Mersin, Adana, Osmaniye, K.Maraş, Hatay ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışlar; Doğu Anadolu'nun doğusu, Edirne ve Kırklareli çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara ve Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Muğla ve Antalya ile zamanla Mersin, Adana, Osmaniye, K.Maraş, Hatay ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Deniz ulaşımında aksamalar, Çatı uçması, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla Edirne ve Kırklareli çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren bölgenin güneydoğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla'da kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; Bölgenin kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle sağanak ve gökgürültülü sağanak, akşam saatlerinden itibaren iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.Yağışların; Antalya, zamanla Mersin çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren doğusunda (Adana, Osmaniye, K.Maraş ve Hatay) kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, güneyi ile zamanla bölge genelinin aralıklarla yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren batısı, zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden itibaren iç kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Orta Karadeniz, gece saatlerinde Giresun, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt ve Rize aralıklarla yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve batısı ile Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece saatlerinde bölge doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile Diyarbakır ve Siirt çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinde Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler