YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hafta sonu hava nasıl olacak?
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirme...
Hafta sonu hava nasıl olacak?
18 Kasım 2011 / 08:17 Güncelleme: 18 Kasım 2011 / 08:17

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın kuzeydoğusu, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Yozgat, Sinop, Bandırma ve İnebolu çevrelerinde görülecek yağışların; Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Marmara'nın kuzeydoğusu ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların; bugün öğle saatlerinde Bitlis, Hakkari, Şırnak, Siirt ile Van'ın Başkale, Çatak ve Bahçesaray çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görülecek.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR: Rüzgarın; Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların; bugün öğle saatlerinde Bitlis, Hakkari, Şırnak, Siirt ile Van'ın Başkale, Çatak ve Bahçesaray çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı, doğusu çok bulutlu, öğle satlerine kadar İstanbul Anadolu Yakası, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Bandırma çevreleri aralıklı yağmurlu geçecek.

EGE: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

AKDENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, Doğusu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Yozgat çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Sinop ve İnebolu çevreleri aralıklı yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Bitlis, Hakkari, Şırnak ile Van'ın Başkale, Çatak ve Bahçesaray çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler