YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hafta sonu hava nasıl olacak?
Hafta sonu hava nasıl olacak?
11 Kasım 2011 07:59
Soğuk ve yağışlı hava geliyor...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı kesimler hariç ülkemizin büyük bölümünde görülecek yağışların, genellikle yağmur, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Sivas, Yozgat ve Kayseri çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Kar yağışının Rize, Trabzon, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt'un yüksek kesimleri ile Erzurum'un kuzey çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görülmasi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı ve iç bölgelerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Ülkemizin batısında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), doğusunda güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli (40-60 km/s) esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI: Kar yağışının Rize, Trabzon, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt'un yüksek kesimleri ile Erzurum'un kuzey çevrelerinde kuvvetli (5-20 cm) olması beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşlarımızın meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksama, çığ, buzlanma vs.) dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; yarın (Cuma) Marmara, Ege Kıyılarında kuvvetli(40-60 km/s)esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevreleri hafif yağmurlu geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek. Rüzgar; kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, doğusu ile Isparta ve Antalya'nın doğu ilçeleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Yozgat, Sivas, Konya, Kayseri, Niğde, Nevşehir ve Karaman çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle yağmur gece saatlerinde Kayseri, Niğde, Sivas ve Yozgat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu akşam saatlerinden sonra iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle yağmur ve sağanak, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt ile yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Kar yağışının Trabzon, Rize, Bayburt, Gümüşhane ve Artvin'in yüksek kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar, batısında yağmur, diğer kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Kar yağışının Erzurum'un kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatleriden sonra bölge geneli aralıklı yağmurlu geçecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler