YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hafta sonu hava nasıl olacak?
Hafta sonu hava nasıl olacak?
06 Mayıs 2011 08:04
Hafta sonu plan yapacaklar dikkat! Cumartesi günü İstanbul'da güneşli bir hava etkili olacak ancak Pazar gününden itibaren önümüzdeki hafta da soğuk ve yağışlı havanın etkili olması bekleniyor...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Denizli, Isparta, Burdur, Karaman, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Erzincan, Tunceli, Bayburt, Rize, Hopa, Antalya'nın iç ve yüksek kesimleri ile Mersin ve Adana'nın kuzey ilçelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede (3 ila 5 derece) azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Batı kesimlerde kuzey ve batı, doğu bölgelerimizde güney ve batı yönlerden orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Karadeniz, Batı Akdeniz ile iç Anadolu'da kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Denizli, Isparta, Burdur, Karaman, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Erzincan, Tunceli, Bayburt, Rize, Hopa, Antalya'nın iç ve yüksek kesimleri ile Mersin ve Adana'nın kuzey ilçelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, yıldırım vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Ege, Batı Karadeniz, Batı Akdeniz ile iç Anadolu'da kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/sa) eseceği beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar bölge geneli, akşam saatlerine kadar doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar bölge geneli, akşam saatlerine kadar iç kesimleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Denizli çevrelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu; bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur çevreleri, Antalyanın iç ve yüksek kesimleri ile Mersin ve Adana'nın kuzey ilçelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; batısında kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Karaman, Niğde, Nevşehir, Kayseri ve Sivas çevrelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bayburt, Rize ve Hopa çevrelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Erzincan ve Tunceli çevrelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu; sabah saatlerinde Diyarbakır çevreleri ile öğle saatlerinden sonra doğusu(Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler