YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haçlılar Selahaddin Eyyübi'nin torunlarından intikam alıyor
Diyarbakır Sur eski Belediye Başkanı Cemal Toptancı, Türkiye ve Müslüman Kürt halkına oynanan oyunlara dikkat çekerek, "Haçlılar Selahaddin Eyyübi'nin torunlarından intikam alıyor." dedi.
Haçlılar Selahaddin Eyyübi'nin torunlarından intikam alıyor
12 Ekim 2016 / 17:30 Güncelleme: 12 Ekim 2016 / 17:52

Kanal A ekranlarında yayınlanan ve Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu İşte Haber programına konuk olarak katılan Diyarbakır Sur eski Belediye Başkanı Cemal Toptancı önemli açıklamalarda bulundu.

Toptancı, "Haçlılar Selahaddin Eyyübi'nin torunlarından intikam alıyor. Bu kirli devletin sisteminin bize dayattığı Kemalist jargonlarla dininden, inancından, kültüründen, kendi kutsal değerlerinden uzaklaştırılan Kürt halkı materyalistleşti daha doğrusu inançsızlaştırıldı. Eski kirli devlet aklının biz Müslüman Kürtlere yaptığı en büyük zulüm terörist olarak yargıladıkları, terörist olarak binlerce Kürt'ün katline neden olan terörist başı Abdullah Öcalan'a sonradan siyasi mahkum statüsü verilmek suretiyle bize ihanet edildi." dedi.

İşte Cemal Toptancı'nın açıklamalarından öne çıkanlar:

Hep konuşulur PKK, PKK filan diye yıllardır dilimizde pelesenk ettiğimiz bir terör örgütünden bahsettik fakat bu terör örgütünün de Kürtlere ait bir örgüt olduğu hakkında gerek kirli devletin söylemleri, gerekse Batılı emperyalist ülkelerin Haçlı zihniyetinin bize dayattığı şeyler su yüzüne çıkmaya başladı.

Hakikat ortada artık, netice itibari ile Kürtler şu anda Tarık Bin Ziyad'ın şu tarihi sözüyle davranıyorlar, " Evet Endülüs gemilerini yakanlarındır" O aşiretlerin ortaya çıkışı gerçeğinde gizli bir zaman dilimi içinde görülmekle gecikmiş bir hadise olarak çıkıyor. Neden bunlar ortaya çıktı? Ankara'da, Diyarbakır'da, Van'da bunlar belki büyük kabile değil ama toplamda büyük bir sayıyı oluşturuyor. Bunların şimdi yeni yeni ortaya çıkışının nedeni gecikmeyle beraber, devletin artık Kürtlere ait bir olduğu kabulü  imajını ve kabulünü Kürtler kendi mizaçlarında, duygularında, düşüncelerinde ve inançlarında kabul ettiler.

HAÇLILAR SELAHADDİN EYYUBİ'NİN TORUNLARINDAN İNTİKAM ALIYOR

Son yıllarda demokratik haklar bağlamında, Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde artık Kürtler bu devlet bizim demeye başladılar, cesaret geldi kendilerine, tabi bu cesaret Haçlı'yı azdırdı.

Haçlılar Selahaddin Eyyübi'nin torunlarından intikam alıyor. Bu kirli devletin sisteminin bize dayattığı Kemalist jargonlarla dininden, inancından, kültüründen, kendi kutsal değerlerinden uzaklaştırılan Kürt halkı materyalistleşti daha doğrusu inançsızlaştırıldı. Eski kirli devlet aklının biz Müslüman Kürtlere yaptığı en büyük zulüm terörist olarak yargıladıkları, terörist olarak binlerce Kürt'ün katline neden olan terörist başı Abdullah Öcalan'a sonradan siyasi mahkum statüsü verilmek suretiyle bize ihanet edildi.

Haçlı dememin sebebi tarihsel bir bilinç içerisindedir. Kendi halkıma Müslüman halkıma çağrıda bulunup söylüyorum, Ey Selahaddin'in çocukları karşınızdakilerin Kürtlükle bir ilgisi yok, şu anda lejyonerler bölgeye geliyor. İngiltere'den, Fransa'dan Asya'nın Doğusundan gayrimüslim lejyoner askerler getiriliyor bölgeye, Haçlı'nın gerçekleştiremediği Kürtler ve Türklerin arasındaki bir iç savaşı Kürtlerin kendi aralarında çatıştırmak suretiyle bölgeyi kaotik bir orama sokmak suretiyle, sürgeleştirme hayalidir. PKK'nın kendisine sempati duyanlar militan olanlar, dili can olanlar şapkalarını önüne alıp, bu memleketin kendilerine teslim edilmeyeceğini bilmeleri lazım hayat önemli, kimse onların arkasında ağıt yakmıyor.

MÜSLÜMAN COĞRAFYASININ PARAMPARÇA ETMEK İSTİYORLAR

Demokratik Bölgeler Partisi ne anlama geliyor? Niçin bölüyorsun neden bölgeler diyorsun, çünkü bir kısmı Ermeni'ye bir kısmı Süryani'ye bir kısmı Yezidi'ye verilmek suretiyle Müslüman coğrafyasının paramparça etmek istiyorlar.

SELAHADDİN DEMİRTAŞ BİZİ TEMSİL ETMİYOR

1919'da İngilizlerin taşeronluğunu yapan beyaz bir Kürt olan Kürt Şerif Paşa Stockholm'de yaşıyordu. Onu Paris'e götürdüler, bir masaya oturup Ermeni temsilcilerle, biz Kürtlerin yaşadığı bölgede bir Ermenistan ve Kürt Devleti için bir anlaşma imzalattılar ona, Kürtler ne yaptı. Telgraflar yazdı bu Şerif Paşa bizi temsil etmiyor diyerek onun yaptıklarını reddettiler. Adeta bugün Selahaddin Demirtaş bizi temsil etmiyor, Öcalan bizim liderimiz değildir, diyerek Kürt aşiretleri ortaya çıktı.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler