YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haçlılar Müslümanlara karşı birleşiyor!
Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus’un, Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kiril ile Küba’da buluşacağı açıklandı.
Haçlılar Müslümanlara karşı birleşiyor!
05 Şubat 2016 / 17:38 Güncelleme: 05 Şubat 2016 / 17:42

Vatikan Basın Ofisi’nden acil koduyla duyurulan açıklamaya göre, 12-18 Şubat’ta Meksika’ya bir ziyarette bulunacak Papa Franciscus, gidiş seyahati sırasında Küba’ya uğrayacak ve burada Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kiril ile bir araya gelecek. 

Katolik Kilisesi Lideri'yle, Rus Ortodoks Kilisesi Patriği’nin tarihte ilk kez gerçekleşecek bu önemli görüşmesinin Havana Havalimanı’nda yapılacağı belirtildi. 

Vatikan’ın açıklamasında tarihi buluşmanın ardından iki liderin el sıkışacağı ve ortak bir açıklamaya imza koyacakları bildirilirken, buluşmanın, uzun bir hazırlık evresinden geçtiği ve iki kilise arasındaki ilişkilerde önemli bir mihenk taşı olacağı kaydedildi.

Papalık ve Moskova Patrikhanesi’nin söz konusu buluşmanın iyi niyetli bireyler için bir umut olması dileğinin de ifade edildiği açıklamada, tüm Hristiyanlar, bu görüşmenin verimli geçmesi için dua etmeye davet edildi.

Papa’nın Kiril ile buluşacak olması, İtalyan basınının Vatikan uzmanlarınca, Vatikan’ın Rus Ortodoks Kilisesi’ne yönelik diplomatik açılımı şeklinde yorumlandı.

 

AA

 

seyyah
 // halil ibrahim kocak
Dünya da yine Müslümanların başına bir başka çorap örülecek. Dikkat Şer ittifakı işbaşında. Denizde kum biter bu haçlı zihniyetinde hile ve tuzaklar bitmez. Ey Müslümanlar artık kendinize gelin. İç çekişmelere ve sen - ben kavgasına bir son verin tehlike giderek çoğalıyor....
05 Şubat 2016 Cuma 19:08
 // Rasim DUMAN
Suriye'de ABD-RUSYA ittifakindan sonra, PAPA-PATRİK ittifaki, Hiristiyan dunyasinin İslam Alemi'ne karsi savas actigini isbat, tescil ve ilan etmektedir. Havada Leylek arayanlar gibi, " 3. Dunya Savasi ne zaman baslar acaba ?" diye saf saf gokyuzunu tarassut edenlerin de "uyanmalarini" temenni ederim....
05 Şubat 2016 18:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler