YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hacılar polise biber gazı sıktı
Hep polis mi biber gazıyla olaylara müdahale edecek. Şanlıurfa'da bu kez tam tersi bir durum yaşandı. Hacca gidecek yakınlarını yolcu eden bir grup polise biber gazı sıktı...
Hacılar polise biber gazı sıktı
21 Ekim 2010 / 12:11 Güncelleme: 21 Ekim 2010 / 12:23

Şanlıurfa'da otogar çıkışında yaşanan yoğunlukta sıraya girmeleri yönünde kendilerini uyaran polisle tartışan bir grup, biber gazı sıkarak polis memurunu darp etti. Daha sonra çıkan arbedede 3'ü polis 4 kişi hafif şekilde yaralandı.

Hacca gidecek yakınlarını yolcu etmek için Şanlıurfa Şehirlerarası Otogarı'na gelen bir grup, yoğunluk yaşanan otogar çıkışında, bir an önce öne geçmek istedi. Bu sırada kendilerini sıraya girmeleri yönünde uyaran polis memuruyla tartışan grup, polis memurunu biber gazı sıkarak darbetmeye başladı.

Burada görevli özel güvenlik görevlilerinin müdahalede yetersiz kalması üzerine olay yerine takviye polis ekipleri sevk edildi. Bu esnada çıkan arbedede bir polis memurunun ayağına da araç çarptı. Söz konusu 2 polisin yanı sıra bir polis memuru ve özel güvenlik görevlisi de hafif şekilde yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarda tedavi edildi.

Polis ekipleri, gruptakilerden çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Bu arada araçlardaki kadınlar, yakınlarının gözaltına alınmasına tepki gösterirken, yanlarındaki çocukların ise ağladığı görüldü. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler