YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hacılar 2 kente hapsedildi!
Hacılar 2 kente hapsedildi!
27 Ekim 2009 08:03
İki kentin dışına çıkan hacılar 2 yıl hapis ile 26 bin dolar para cezasına mahkum edilecek

Hac mevsiminin başladığı şu günlerde Suudi yetkililerden hacı adaylarına yeni bir sınırlama geldi. Ziyaretçilerin Mekke, Medine ve Cidde dışına çıkmalarını yasaklayan Suudi hükümeti, yasağa uymayanlara para ve hapis cezası uygulayacağını duyurdu.

Suudi Arabistan, hacı adayları ile umrecilere Mekke, Medine ve Cidde gibi ibadetin zorunlu kıldığı yerler dışında seyahat etme yasağı getirdi. Zorunlu bölgelerin dışına çıkan hacı adayları ve umrecilerle birlikte onları götüren seyahat acentelerine hapis, para ve taşıtlara el konulması gibi cezalar verilecek.

Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı kaynaklarına dayanarak hacı adaylarını taşıyan Türk seyahat acentelerine uyarı yazısı gönderdi. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) aracılığı ile acenteleri bilgilendiren bakanlık, umreci ve hacıları Mekke, Medine ve Cidde arasındaki zorunlu seyahatleri haricinde başka bölgelere götürenlerin iki yıl hapis ile 100 bin Sar (26 bin ABD Doları) para cezasına çarptırılacağını kaydetti. Cezaların yolcu sayısına göre uygulanacağı, mülkiyet durumuna bakılmaksızın araçlara el konulabileceği belirtildi. Ayrıca belirlenen seyahat güzergahı dışına çıkanlarla bunlara yardımcı olanların 7 günden 30 aya kadar hapis ile 300 Sar'dan (80 ABD Doları) 25 bin Sar'a (6 bin ABD Doları) kadar para cezasına mahkum edileceği vurgulandı.

Zaman
 

asıl GAYE....
 // Hüsamettin ŞENER
arabın asıl gayesi apaçık belirleniyor. Diğer milletleri Soyorak yok etme olduğunu zamanımızda İSBATLADI. Yeterki diğer milletlerde anlayacak kadar sağlam beyin ,akıl,fikir olsun....
Hicaz demiryolu ve konaklama tesislerini Osmanlı yaptırınca. Hemen İsyan etti .......KAFİR dediği ingilizlerle iş birliği yaparak osmanlıya İHANET etti. Kafirlerle Bir olup Müslüman adadolu evlatlarına alçakca saldırdı...500.000 günahsız gencimizi katlettiler......
27 Ekim 2009 09:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler