YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hacı Boydak ve Memduh Boydak tutuklandı
Kayseri'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak ile Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Boydak, tutuklandı.
Hacı Boydak ve Memduh Boydak tutuklandı
06 Mart 2016 / 08:45 Güncelleme: 06 Mart 2016 / 08:54

Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak ile Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Boydak, tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, FETÖ/PDY'ye finans desteği sağlandığı iddiaları üzerine başlatılan soruşturmada gözaltına alınan ve tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak ile Yönetim Kurulu Üyesi ve Üst Yönetici Memduh Boydak çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Holding yöneticilerinden Erol Boydak ile Murat Bozdağ ise mahkemece adli kontrol şartı getirilerek serbest bırakıldı.

"Adaletimize güveniyoruz"

Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak, Hacı ve Memduh Boydak'ın tutuklanmasının ardından Kayseri Adliyesi önünde gazetecilere yaptığı değerlendirmede, konuyla ilgili yarın geniş açıklama yapacaklarını söyledi.

İki gün önce başlatılan operasyon kapsamında holdingin üst düzey yöneticisi 4 kişinin gözaltına alındığını anımsatan Boydak, şunları kaydetti:

"Tabii iddialar var, gönlümüz arzu ederdi ki tutuksuz yargılanmak üzere... İki arkadaşımız için o şekilde karar çıktı. Sayın başkanım ağabeyim ve kardeşim için tutuklama kararı çıktı. Türk adaletine güveniyoruz. Tabii burada esasına bakacak olursak geçmişte yapılan hayırseverlik faaliyetlerinden mütevellit anladığımız kadarıyla çeşitli suçlamalar var, bunları takip edeceğiz. Bundan sonra bu süreçleri bizim de yoğun şekilde izlememiz gerekiyor. Gerekli itirazları, hukukçu arkadaşlarımız değerlendireceklerdir. Hayırlısı olsun, Allah can sağlığı versin. Ülkemize güveniyoruz, adaletimize güveniyoruz. Her şeyin hayırlısı diyelim, hayırla netice alacağımıza inanıyorum."

 

AA

 // adil kaya
Cumle alem duydu Abdullah gul sahipleneyor Heoomserisine fakat pir ncii ikinci boydak&feto Abdullah gul Sizi birncide uyarmis yolayrimi simdi ozel mahkeme Zor uzun Adam birakmaza buisin peine yerinizde olmak istemem...
07 Mart 2016 04:54
hakimleriniz şimdi korkar
 // mustafa
secimlerden önce böydiyordunuz.
Bank Asya'da bir miktar param var, hiçbir endişem yok. Ülkemde bir bankanın zora düşmemesi için yarında imkanlarımla destek olacağım
secimden sonra tuskon dan ayrıldınız bizi bir cemaatle anmayın diye. nimetlerinden faydalandınız. devlete çelme takamaya kalkanlarala bir oldunuz. şimdi hesap verme zamanı. ...
06 Mart 2016 Pazar 19:01
MGK
 // KASTAMONU
MGK VE KIRMIZI KİTAPTA YER BULMUŞ İHANET ÖRGÜTÜNÜ KORUMAK VE KOLLAMAK ONA NAKDİ YARDIM VE DESTEK OLMAK GİBİDİR....MANİSALI BÜLENTLE KAYSERİLİ APOYA DUYURULUR....
06 Mart 2016 Pazar 14:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler