YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hacı Boydak kimdir?
Hacı Boydak kimdir?
17 Mayıs 2016 12:26
Kayseri'de FETÖ/PDY soruşturması sonrası tutuklanan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak tahliye oldu. Hacı Boydak kimdir? Hacı Boydak ne iş yapar? Boydak Holding şirketleri hangileri? Detaylar haberimizde.

Kayseri'de Gülen cemaatine yönelik yapılan soruşturmalar kapsamında tutuklanan, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

HACI BOYDAK KİMDİR?

Hacı Boydak aile kökenlerini verdiği bir röportajda şöyle anlatıyor:

Bizim atalarımız Oğuz Türklerinden Kayı Boyu'ndan gelmiş. Haca gittikten sonra Kayseri'ye yerleşmişler. Köyün adı da Hacılar olmuş.

Artık ilçe oldu, ekonomik açıdan çok gelişmiş, işsizlik oranı sıfır. Babam doğramacıydı. Başta koltuk, kanepe, çeyiz sandığı gibi mobilyalar üretiyorduk, sonra çelik ürünler de girdi devreye. Adımız hep İstikbal'di.

Babamla amcam, doğramacılık yaparken, mobilya işini öğrenmek için bir usta alıyorlar, bizimkiler dükkâna isim bulamayınca o usta "İstikbal" olsun diyor. "Neden" diye sorunca, "Sizin istikbaliniz çok parlak, çok çalışkansınız iyi yerlere geleceksiniz" diye cevap veriyor. 

ABDULLAH GÜL İLE HACI BOYDAK MAHALLE ARKADAŞI

Hacı Boydak ismi Cemaatle olduğu kadar Abdullah Gül ile de gündeme geldi. Boydaklar ile Gül'ler ailecek görüşüyorlar. Aralarındaki ilişkiyi Hacı Boydak şu sözlerle aktarıyor;

"Aynı mahallenin çocuklarıyız. Milletvekili olduğu zamanlarda tanıştık. Abdullah Bey'in anne babasıyla, benim annem babam Hac arkadaşıdır. Görüşmelerimiz o şekilde. "

HACI BOYDAK FETHULLAH GÜLEN İLİŞKİSİ

Hacı Boydak 2011 yılında verdiği ilişkide Fethullah Güleh ile olan yakınlığını açıkça dile getiriyor. ABD'ye gidip Gülen'in elini öptüğünü söyleyen Hacı Boydak şunları söylüyor;

"3-4 yılda bir Amerika'ya giderim, elini öper hayır duasını alırım. Gurur duyuyoruz onunla. Çok güzel hizmetleri var ülkemize. İnşallah önümüzdeki yıllarda memleketimize dönmesini istiyoruz."

BOYDAK HOLDİNG ŞİRKETLERİ

Boydak Holding, şu şirketleri bünyesinde barındırıyor:

Mobilya

İstikbal, Bellona, Mondi, Deco, İstikbal Mutfak

Enerji Grubu

Boydak Enerji, Muradiye Elektrik Üretim A.Ş.

Kablo&Tel

HES, Erciyes Çelik Halat - Tel

Demir-Çelik

Boyçelik, Serko

Tekstil

Boyteks - Kayseri, Boyteks - Bursa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler