YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hacı adaylarının ortak duası 'huzurlu Türkiye'
Hacı adaylarının ortak duası 'huzurlu Türkiye'
11 Eylül 2015 16:16
Kutsal topraklardaki hacı adayları, terör olaylarına tepki gösterip, "devletin birliği ve dirliğine kastedenlerin" ıslahı için dua ediyor.

Hac görevini yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan hacı adayları, "huzurlu ve mutlu Türkiye" için dua etti. 

Mekke'ye gelen Türk hacı adayları, günlerini ibadetlerle geçirirken dualarında ülke birliği ve dirliğini de unutmadı. Her dualarında Türkiye için de Allah'a yakaran hacı adayları, son dönemlerde artan terör olaylarına da tepki gösterdi. 

"Vatana hıyanet edenleri lanet ediyorum"

Kabe'de tavaf yapan Türk hacı adayları, "devletin birliği ve dirliğine kastedenlerin" ıslahı için yakardı, şehitler için de gözyaşı döktü.   

Tavaf sırasında Türkiye'nin kalkınması için dua eden hacı adaylarından Melek Yavuz, terör olaylarının üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti. Yavuz, tepkisini "Vatanımızı hıyanet edenlere lanet ediyorum" diyerek gösterdi.

Hacı adayı İbrahim Çal ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin güçlü olması için dua ettiklerini belirtti. 

Kabe'de Türkiye için ellerini semaya açanlardan Mustafa Bulut, şehit haberlerinin üzüntüsünü yaşadıklarını vurguladı. Bulut, "Ülkemize dua edilmesi için hacı adayları birbirini uyarıyor. 'Hacı Türkiye için de dua et' sözünü çok duyuyoruz" dedi.

Avrupa'da yaşayan ve adını vermek istemeyen bir hacı adayı ise bin yıldır kardeş gibi yaşayanlar arasına nifak sokmaya çalışanları Allah'a havale ettiklerini belirterek, "Cennet vatanın kıymetini bilmeyenleri Allah ıslah etsin, kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermesin" şeklinde konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler