YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hacı adaylarına aşı yapılacak
Hacı adaylarına aşı yapılacak
31 Temmuz 2009 09:33
İşte hacı adayları için domuz gribi önlemleri

Hac ziyareti öncesi hacı adaylarını domuz gribinden korumak için tedbirler yoğunlaştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, hacı adaylarına aşı yapmaya hazırlanıyor.


Hac dönemi yaklaşırken, Suudi Arabistan'dan domuz gribi kaynaklı ilk ölüm haberi geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı, bu gelişme üzerine, hacı adaylarının sağlıklı bir şekilde ibadetlerini yapabilmeleri için önlemleri artırdı.


Hacı adaylarına aşı yapmaya hazırlanan Diyanet İşleri Başkanlığı'nın konuyla ilgili çalışmaları sürüyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, gerektiği takdirde sağlık bakanlığı ile eşgüdümlü olarak önlemleri artırmayı düşünüyor.


Hacı adaylarına, domuz gribinden korunmak için maske takmaları, ellerini sık sık yıkamaları, tokalaşma, kucaklaşma ve öpüşmeden sakınmaları öneriliyor. Arap ülkelerinin sağlık bakanları, domuz gribine karşı alınacak önlemler kapsamında geçtiğimiz günlerde biraraya gelmiş, toplantıdan, yaşlı, çocuk ve müzmin hastalığı bulunanların hac ibadetinden muaf tutulması yönünde bir karar çıkmıştı. ancak bu karar türk hacı adaylarını etkilemeyecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler