YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hac'daki faciada ölen Türk sayısı açıklandı
Kurban Bayramı’nın birinci günü kutsal topraklardan kahreden bir haber geldi. Mina bölgesinde hacı adaylarının ‘şeytan taşlama’ sırasında yaşanan izdihamda 753 hacı adayı hayatını kaybetti.
Hac'daki faciada ölen Türk sayısı açıklandı
25 Eylül 2015 / 08:30 Güncelleme: 25 Eylül 2015 / 08:33

Mekke'deki Hac idare Merkezi'nden yapılan açıklamada, Mina'da  gerçekleşen izdihamda hayatını kaybeden 4 Türk vatandaşının İzmir, Sivas, Samsun  ve Yozgat'tan kutsal topraklara geldiklerinin belirlendiği ifade edildi. Hac'daki faciadaki ölenlerin 3 kişinin erken 1'inin ise kadın olduğu açıklandı.

Yaşamını yitirenlerin kimliklerinin, ailelerine haber verildikten  kamuoyuna açıklanacağı bildirildi.  
 
9 HACIYA ULAŞILMAYA ÇALIŞILIYOR
 
Mina'da yaşanan izdihamın ardından kayıp bir Türk hacıya daha ulaşıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, izdiham nedeniyle kendilerine ulaşılamayan 18 kişiden birine daha ulaşıldı. Böylece ulaşılan hacı sayısı 5'e yükseldi. Beş hacının da sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi, 4 hacı hayatını kaybetti, haber alınamayan 9 hacıya ise ulaşılmaya çalışılıyor.

Mekke'de ölen 4 Hacının kimlikleri ne zaman açıklanacak?

Suudi Arabistan'ın Mekke kentinin 5 kilometre dışında bulunan Mina'da yaşanan izdihamda hayatını kaybeden 4 Türk vatandaşının kimlikleri, ailelerine haber verildikten sonra açıklanacak.

Hac'da facia: Ölü sayısı 753'e yükseldi, 887 kişi yaralandı

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler