YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Habertürk'e sert çıktı
Habertürk'e sert çıktı
31 Ocak 2011 12:45
Gazeteci Serdar Arsever Kanal A'da Basın ve Gündem programının konuğu oldu. Bir televizyon programında 'kovulduğu'iddialarıa sert tepki gösteren Arseven "Stüdyoyu ben terk ettim"dedi.

Kanal A Haber Merkezi - Yeni Akit gazetesi Yazarı Serdar Arseven Kanal A da yayınlanan Basın ve Gündem programında Fatih Şahin'in sorularını yanıtladı. Arseven  Habertürk Televizyonu'nda katıldığı bir programdan kovulduğu iddialarına da değindi.

Arseven'in, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu(TAPDK')nun içki düzenlemesi ile ilgili Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Ali Sirmen'e Cumhuriyet Gazetesi'nde içki içilip içilmediği sorusu üzerine programda tansiyon biranda hareketlenmişti. Arseven bu sohbetin ardından verilen reklam arasında, yetkililerin kendisine programın geri kalan kısmında diğer konuklarla devam edileceğini söylediklerini belirtti. Bunun üzerine stüdyoyu kendisinin terk ettiğini belirten Arseven, reklam arasından sonra program sunucusu Ece Üner'in, Arseven'in programdan çıkarılmasının kendi kararı olmadığını, yönetimin kararı olduğunu açıklamasını ağır bir dille eleştirdi. Arseven, Üner'in olayda yönetimi adres göstermesini ayıp olarak nitelendirdi.

Habertürk Televizyonu yöneticilerini daha önce yalancılıkla suçlayan Arseven, o suçlamaların öcünü almak için bu programda İstanbul Baro Başkanı Doç. Dr. Ümit Kocasakal'ın olduğunu kendisinden gizlediklerini ve bu nedenle mesleki açıdan terbiye dışı bir harekette bulunduklarını belirtti.

"Arseven Kovuldu" başlığını atan muhafazakar medyayı da eleştiren Akit Yazarı, bu başlığın korku neticesinde atıldığını ve üzüldüğünü söyledi.

 

haber turke sert cıktı
 // eyup altun
serdar arseven haklıydı...
31 Ocak 2011 21:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler