25 Haziran 2018 Pazartesi
 • Altın191,331
 • BIST94.008
 • Dolar4,6906
 • Euro5,4859
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2334
 • İstanbul23 °C
 • Ankara27 °C
 • İzmir30 °C
 • Konya26 °C
 • Adana29 °C
 • Antalya28 °C
 • Diyarbakır36 °C
 • Bursa23 °C
 • Kayseri29 °C
 • Kocaeli21 °C
 • Şanlıurfa36 °C
 • Gaziantep31 °C
 • İçel30 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haberleri kesip saklamış
İzmir'de 3 gün üst üste 3 kişiyi öldüren seri katil polisin titiz çalışması sonucu yakalandı... Onu yakalatan şey ise kameralardaki görüntüsü oldu...
Haberleri kesip saklamış
29 Nisan 2010 / 08:27 Güncelleme: 29 Nisan 2010 / 08:39

3 günde 3 kişiyi öldüren seri katil Hamdi Ayri, Bodrum’da yakalandı. Gasp ettiği cep telefonunu kendi adıyla satan ve kameralara takılan katil zanlısı, “Parasızdım onun için yaptım” dedi. Üzerinden 600 TL ve 200 euro çıktı...

Katili fotoğrafından teşhis ederek yakalanmasını sağlayan Dilara İletişim’in sahibi Nergis Oksay, “Bizi Allah korudu. Deli numarasıyla tahliye olur da gelir diye korkuyorum” dedi.

KAÇMASA ÖLECEKTİ

İzmir Balçova’da ailesiyle birlikte oturan 27 yaşındaki Hamdi Ayri, 24 Nisan gecesi saat 23.55’te, evine 100 metre mesafede bankacı Esra Yaşar’ı öldürdü, çantasını ve telefonunu gasp etti. Ertesi gece saat 23.15’te, yine aynı bölgede, üniversite öğrencisi Ayşe Selen Ayla’yı öldürüp çantasını aldı. Üçüncü gece sabaha karşı bu kez Konak’ta kurban aramaya başladı. Kemeraltı Çarşısı yakınlarında karşılaştığı travesti Kazım T.’yi, cinsel ilişkiye girme bahanesiyle bir ara sokağa çağırdı. Ancak Kazım T., Hamdi Ayri’nin hareketlerinden şüphelenerek kaçtı. Bu sırada otomobiliyle Kazım T.’nin yanından geçen “Azra” lakaplı travesti arkadaşı Mustafa Has, seri katilin bulunduğu sokağa girip aracını park etti ve müşteri beklemeye başladı. Has’ın yalnız olduğunu gören seri katil, otomobilin kapısını açtı ve Has’ı başına tek el ateş ederek öldürüp çantasıyla cep telefonlarını aldı.

CEP TELEFONUNU SATINCA...

Polis, üçüncü cinayetin ardından Alsancak’tan başlayarak Fevzipaşa Bulvarı’na kadar bölgedeki 44 işyeri, banka ve kamu kurumunun güvenlik kamerası kayıtlarını tek tek inceledi. Polis, görüntülerde elinde siyah bir poşetle yürüyen bir kişinin, polis aracını görünce yolunu değiştirdiğini fark etti. Aynı kişinin 5 ayrı kameraya daha takıldığını gördü. Bunun üzerine şüphelinin en net görüntüsünden fotoğrafını basan polis, bölgedeki ikinci el cep telefonu alım satımı yapan dükkânlara gitti ve bu kişiyi görüp görmediklerini sordu. Dilara İletişim adlı işyerinin sahibi Nergis Oksay, fotoğraftaki kişinin aynı gün kendisine bir cep telefonu sattığını söyledi. Polis, telefonun hafızasında öldürülen travesti Mustafa Has’ın fotoğraflarını buldu. Seri katilin telefonu satarken adını Hamdi Hayri olarak yazdırdığını, kimlik fotokopisi veremediği için satıcının ısrarı üzerine çalıştığı eski lokantanın adresini verdiğini öğrendi.

BENZER İSİM YAZDIRMIŞ

Hemen adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden benzer isimleri araştıran polis, ilk 2 cinayetin işlendiği mahallede Hamdi Ayri isimli birinin oturduğunu belirledi. Bu arada polis, seri katilin daha rahat hareket etmesi için zanlıya benzemeyen bir robot resim hazırlayıp dağıttı. Ardından, Hamdi Ayri’nin saat 23.00’da İzmir’den otobüse binip Bodrum’a gittiği anlaşıldı. Şube Müdürü Derya Kılıç, Cinayet Büro Amiri Levent Bilici ile bir komiser ile 4 polisten oluşan ekip, hemen Bodrum’a gitti. Hamdi Ayri’nin kaldığı pansiyona, sabaha karşı 05.45’te, Muğla Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı özel timle birlikte operasyon düzenlendi.

HABERLERİ KESİP SAKLAMIŞ

Polisler kapıyı kırarak girdikleri odada, uyuyan Hamdi Ayri’yi kıskıvrak yakaladı. Zanlının, cinayetlerle ilgili gazete kupürlerini de biriktirdiği belirlendi. Bodrum’da ve İzmir’de garsonluk yapan Hamdi Ayri, ilk ifadesinde, kurbanları tanımadığını ve cinayetleri parasız kaldığı için işlediğini, öldürdüğü 3 kişinin üzerlerinde ne bulduysa aldığını söyledi. İfadesinde “Cinayet işlemeye başladıktan sonra ya yakalanacaktım ya da vurmaya devam edecektim” dediği belirtilen katil zanlısının, “Bodrum’da 3 yıl önce tanıştığım G.G. ile sevgili olduk. Ama uyuşturucuya alıştırıp paramı yedi ve sonra da kovdu. O yüzden kadınlara güvenim kalmadı. Bodrum’a onu öldürmeye geldim. Daha sonra da burada bir iş bulup çalışmak istiyordum. Ama yakalandığım iyi oldu” dediği ileri sürüldü. Hamdi Ayri’nin odasında cinayetlerde kullandığı 7.65 milimetrelik tabanca, biri silahın ağzında 21 mermi, bir biber gazı, bir sahte ehliyet, bir sahte kimlik, ilk iki kurbanın cep telefonları ve ziynet eşyaları ile üzerinde de 600 TL ile 200 Euro bulunduğu açıklandı. Ayri’nin cinayet silahını Bodrum’daki bir lokantadan çaldığı anlaşıldı. Polis, savcılıktan aldığı izinle, seri katilin Balçova’daki evinde de arama yaparak, 3 kardeşini gözaltına aldı. İzmir’de 3 gecede 3 kişi öldüren Ayri’nin Mardin’den 1991 yılında ailesiyle birlikte İzmir’e göç ettiği belirlendi. Bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Akarsu beldesinden göç eden Ayri’nin psikolojik rahatsızlığı olduğu önü sürüldü. Yakınları, Ayri’yi akrabaları olarak kabul etmediklerini söyledi...

SEVGiLiMi DE ÖLDÜRECEKTiM’

Daha önce hiçbir sabıkası olmadığı öğrenilen katil zanlısının Bodrum’daki ilk ifadesinde “Cinayetleri canım istediği için yaptım. Paraya ihtiyacım olduğu için de eşyalarını aldım” dediği ileri sürüldü. Ayni’nin, bir süre önce kız arkadaşı tarafından terk edildiği, ismi açıklanmayan kadının Bodrum’da olduğunu öğrenip öldürmek için ilçeye gittiği kaydedildi. Ayni’nin sonra da başka cinayetler işleyeceğini söylediği öğrenildi. Zanlı İzmir’e götürüldü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler