YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haberal'ın kalbi canlı izlenecek
Haberal'ın kalbi canlı izlenecek
24 Mart 2011 11:26
Ergenekon tutuklusu Mehmet Haberal için cezaevinin revirine elektrokardiyografi (EGK) cihazı konuldu. Rahatsızlandığı durumlarda bu cihaza girecek olan Haberal, Mehmet Akif Ersoy Kalp Hastanesi'nden online olarak takip edilebilecek.

Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın kalbi cezaevinden canlı izlenecek.

Haberal için cezaevindeki revire elektrokardiyografi (EGK) cihazı konuldu. Rahatsızlığı durumunda bu cihaza girecek olan Haberal'ın kalbi, Halkalı Mehmet Akif Ersoy Kalp Hastanesi'nde uzaktan online takip edilecek. Haberal'ın kalp ritmi ve diğer fonksiyonları anlık görülebilecek. Hastanedeki kardiyoloji uzmanları durumun acil olması halinde gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesi için talimatları verecek ve yönlendirmeler yapacak. Yaklaşık bir hafta önce kurulan cihaza Haberal'ın henüz girmediği de öğrenildi.

Haberal'ın Adli Tıp Kurumu raporu öncesi hastanedeki EGK kayıtları normal çıkmıştı. Raporda ise Haberal için merdiven ve yokuş çıkabileceği, düz yolda saatte 6.4 km hızda yürüyüş yapabileceği, kısa mesafe koşabileceği, ev işi yapabileceği ve eşya vs. taşıyabileceği, golf, bowling, tenis ve dans dahil birçok spor aktivitelerini yapabileceği belirtilmişti. Adli Tıp Kurumu'nun 'cezaevinde kalmasında bir sakınca olmadığına' dair raporu üzerine Silivri'ye nakledilen Haberal, cezaevinde kaldığı ilk geceyi rahatsızlandığı iddiasıyla revirde geçirmişti. Sevkini isteyen Haberal, sevk zincirinin dışına çıkılarak İstanbul'a gitmek istemişti. Ancak Haberal'ın talebi geri çevrilmişti.


Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler