YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haberal'ın hastanesinden açıklama
Ergenekon sanığı Mehmet Haberal'ın yeni sevkedildiği hastaneden yazılı açıklama...
Haberal'ın hastanesinden açıklama
15 Şubat 2011 / 14:50 Güncelleme: 15 Şubat 2011 / 14:56
Ergenekon sanığı Mehmet Haberal'ın İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma hastanesine sevk edilmesi sonrasında söz konusu hastaneden bir açıklama geldi.

İşte o açıklama:


Bilindiği üzere 11 Şubat 2011 Cuma günü öğleden sonra Bakırköy Cumhuriyet savcılığının, İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma hastanesine hitaben göndermiş olduğu üst yazı ile Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın hastanemize yatışı yapılmıştır. Üst yazıda belirtilen ve kardiyak fonksiyonları ile ilgili tetkiklerin hastanemiz tarafından güncellenmesini içeren yazıya istinaden Prof. Dr. Haberal bilgilendirilmiş ve aynı gün içerisinde tetkiklerin yapılmasına başlanmıştır.

Bazı basın yayın kuruluşlarında belirtildiği üzere hastanemiz nihai karar merci değildir. Bakırköy Cumhuriyet savcılığının hastanemize göndermiş olduğu yazı ile hastanemizden talep edilen; İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsünde yapılan kardiyak ve biyokimyasal testlerin yeniden yapılarak güncellenmesinden ibarettir. Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın tıbbi durumu ile ilgili son karar merci adli tıp kurumudur.

Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın hastanemize yatışından itibaren sağlık durumu kardiyoloji klinik şefleri tarafından günlük olarak takip edilmekte ve gerekli tedavisi düzenlenmekte, ayrıca hayati fonksiyonlarının bağlı olduğu monitör, hem kaldığı odadaki hemşire hem de yoğun bakımdaki hekimler tarafından merkezi sistem üzerinden 24 saat gözlem altında tutulmaktadır. Hastamızın hayati fonksiyonları geldiği günden itibaren normal olarak devam etmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. (Bugün)
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler