YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haberal'dan 'haber' var!
Ergenekon'un tutuklu sanıklarından Mehmet Haberal'ın ifadesi 5 Nisan Pazartesi günü video konferans yöntemiyle alınacak.
Haberal'dan 'haber' var!
31 Mart 2010 / 13:52 Güncelleme: 31 Mart 2010 / 14:04

İkinci ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanığı Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın ifadesi, 5 Nisan Pazartesi günü yapılacak 50. duruşmada video konferans yöntemiyle alınacak.

Alınan bilgiye göre, bir süredir İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsünde tutuklu olarak tedavi gören Prof. Dr. Mehmet Haberal, 5 Nisan 2010 tarihinde yapılacak duruşmada, hastane odasında video konferans yöntemiyle savunmasını yapacak.

Davaya bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin aldığı ara karar doğrultusunda duruşma salonunda ve Haberal'ın hastanedeki odasında gerekli çalışmaların yapıldığı, kurulan sistemin denendiği ve çalıştığının tespit edildiği bildirildi.

Sistemin çalıştığının belirlenmesi üzerine Haberal'ın avukatlarının sağlık sorunu olan müvekkillerinin savunmasının öncelikli olarak alınması yönündeki talebini göz önünde bulunduran mahkeme heyeti, savunmasını yapan davanın sanıklarından Kemal Aydın'ın işlemlerine ara verilerek, Haberal'ın işlemlerine geçilmesini kararlaştırdı. Bunun için Aydın ve avukatlarından izin alındığı kaydedildi.

Haberal'ın savunmasını yaptığı sırada, hastane odasında mahkeme heyeti üyelerinden hakim Hüsnü Çalmuk'un bulunacağı bildirildi.

Video konferans sisteminin Türk Telekom tarafından kurulduğu ve şifreli olduğu öğrenildi.

AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler