YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haber A’nın Japon asıllı Türk Milliyetçisi, PKK'nın yeni hedefini yazdı
Haber A’nın Japon asıllı Türk Milliyetçisi, PKK'nın yeni hedefini yazdı
Haber A’nın Japon asıllı Türk Milliyetçisi, PKK'nın yeni hedefini yazdı
25 Şubat 2009 / 17:50 Güncelleme: 25 Şubat 2009 / 00:00

Habera.com’un Japon asıllı yazarı Nakashi Yamata, PKK'nın yeni hedefini yazdı. Türk Milliyetçisi görüşleriyle tanınan Nakashi Yamata’nın yazısı şöyle:PKK'nın Şimdiki Hedefi: Fethullah Gülen Cemaati!


Sevgili okurlarım,


Her sene düzenlenen Abant Platformu bu sene Erbil’de toplandı. Kamuoyunda Fethullah Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen bu organizasyonun Kuzey Irak’ta, hem de Erbil’de düzenlenmesi eli kanlı örgüt fena halde rahatsız etmiş.


Nereden mi biliyoruz?


Hemen aktarayım…


Bu sıralar çok sık piyasaya çıkıp ‘inciler’ döktüren PKK’nın önde gelen isimlerinden Duran Kalkan söylüyor da oradan biliyoruz.


‘KCK Yürütme Konseyi Üyesi’ Duran Kalkan…


Adana Karaisalı doğumlu…


Abbas kod ad Duran Kalkan bakın Abant Platformu’nun düzenlediği toplantı ile ilgili neler söylüyor;


"Şimdi Güney Kürdistan'da geliştirilen PKK'ye karşıt kampanyalar sözkonusu. Basın yayın aracılığıyla, diplomatik görüşmelerle bu yürütülüyor. Abantçı Fetullah tayfasının yaptığı PKK karşıtı konferans oldu. Bu sefer Hewlêr'i seçtiler ve Güney Kürdistan yönetimi iki tarafı da idare etmek üzere kısmi bir taviz verdi. Böylece PKK güney Kürdistan'dan tecrit edilmeye çalışılıyor. Güney Kürdistan yönetimi ile Türkiye yönetimi arasında PKK karşıtı bir ittifak yaratılmak isteniyor. Bununla birlikte izolasyon politikasının bir parçası olarak her cepheden PKK'ye dönük çok yoğun bir ideolojik saldırı söz konusu. Karalama kampanyaları var. Adeta düğmeye basılmış gibi yeminli PKK düşmanları harekete geçirilmiş durumda. Bir tarafta PKK karşıtlıklarıyla bilinen, ömürlerini PKK'ye karşı ideolojik mücadele yürütmekle geçiren Kemal Burkay gibi güçler var; diğer tarafta, dönek, hain bir sürü çevre var. Neredeyse hepsi böyle bir dönemde harekete geçmiş durumda. Şükrü Gülmüş'lerden, Selim Çürükkaya'lara kadar, bilinen hainlerin hepsi saldırı konumuna geçirilmişlerdir. Özellikle Fetullahçı basın ve AKP çevreleri bunları yeniden canlandırmaya, diriltmeye çalışıyorlar."


* * *


Kelimesi kelimesine böyle diyor hain!


Kendilerini rahatsız eden bir durum baş gösterdiğinde çıkıp bağırıyorlar.


Çünkü sıkıştılar…


Çünkü son kozlarını oynuyorlar.


Birbirlerini yiyorlar…


Afiyet olsun…
(nakyamata@hotmail.com)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler